Form Grup’dan Dunham-Bush’un Soğutma Grupları İçin Seminer

Dunham-Bush’un soğutma grupları ile ilgili bir seminer gerçekleştiren FORM Şirketler Grubu, Santrifüj Soğutma Grupları ve Frekans Kontrollü Vidalı Gruplar hakkında detaylı bilgileri davetlilere aktardı. FORM Şirketler Grubu Yürütme Kurulu Başkanı Tunç Korun’un hoş geldiniz konuşması ardından üretimleri, temsil ettikleri firmalar ve ürünleri ile kullanım alanları hakkında detaylı teknik bilgileri sundu.

Dunham Bush hakkında
Form tarafından temsilciliği, 40 yıldır yürütmekte olan Dunham Bush markası, Amerikan dizaynı olan vidalı soğutma teknolojisi ile bu konudaki öncülerden biridir. Bugün Amerika, Malezya, İngiltere ve Çin’de üretim faaliyetleri bulunan şirket özellikle büyük kapasiteli ve yüksek verimli Vidalı Soğutma Grupları ve Buz Depolama Sistemleri ile konusunda çok geniş bir ürün gamına sahiptir.
Türkiye’de özellikle oteller, iş merkezleri, fabrikalarda birçok uygulaması bulunan firmanın 30 yıla yakın süredir çalışmaya devam eden cihazları bulunmaktadır.
Dunham Bush DCLC su soğutmalı santrifüj chillerler, yeni dizayn santrifüj kompresörlerle sektörde haklı bir isim yapmıştır. Bu kompresörler çok düşük ses ve titreşim seviyesinde çalışırlar. Son derece küçük boyutlarda olup, düşük güç tüketim seviyesi ile de verimlilikte ve güvenilirlikte öne çıkmaktadır.
DCLC / DCLCT  Serisi AHRI 550/590-2003 chiller performans kriterlerini sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.
1,000-14,000 kW kapasite aralığında imal edilmektedir. 7000kw kapasitesine kadar tek kompresörlü (DCLC), 7.000/14.000kw aralığında ise çift kompresörlü (DCLCT) dizayn mevcuttur.Cihazlarda;
• Frekans kontrollü, pozitif basınçlı kompresör
• HFC 134 akışkan ile kullanım
• Taşmalı tip evaporatör (Flooded tip)
• Otomatik çift devreli yağ geri kazanım
• Yeni jenerasyon, gelişmiş kontrol paneli
• Kondenser ve Evaporatörü ayrık biçimde yana yana yerleştirebilme özelliği
Mevcut olup, Oteller, İş merkezleri, Büyük binalar,  Spor Kompleksleri, Havaalanlarında kullanımı idealdir.
Özellikler:
Kolay Montaj
DCLC soğutma grupları son derece küçük taban alanına sahip oldugundan çok kolaylıkla kazan dairelerine monte edilebilir. Modüler dizayn yerleşimde esneklik sağlar.
Kısmi yüklerde yüksek verim
Aerodinamik dizayna sahip impeller, ayarlanabilir emiş vanaları ve  difüzör birbirleriyle uyumlu çalışacak şekilde dizayn edildiğinden kısmi yüklerde verimli bir çalışma sağlar. Bu özel dizayn sayesinde kondenser giriş suyu sıcaklığını da 15.6° C ye kadar düşürülmesine müsaade edilir. Değişken akışkan yönetimi ve bunu hassasiyetle kontrol eden mikroprosesör herhangi bir çalışma şartında en yüksek verimin elde edilmesini sağlar.
Patentli yağ geri dönüşüm sistemi
Otomatik geri dönüşümsağlayan çift devreli dizayn sayesinde sistemde yağın verimli bir şekilde dolaşması sağlanır. Yağ pompası, sistem işletme sıcaklıkları limitleri dahilinde tüm yataklara ve dişli yüzeylerine yeterli yağı pompalar.
Gelişmiş Mikroprosesör Paneli
Yeni jenerasyon mikroprosesör ile operasyona bağlı olarak chiller içinde hassas bir kontrol sistemi işler halde tutulur. Bu sistemde bulunan RS 485 iletişim portları ile tüm bina otomasyonu sistemleri haberleşebilir. Ayrıca mikroprosesör işlemcisi 300 metre uzaklığa kadar tüm uzaktan kumanda ve gözleme işlemleri yapabilmeyi sağlayacak donanıma sahiptir.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle