Flexline NG Klima Santrali: Yenilenen Tasarımıyla İyiden Mükemmele

Systemair HSK; lokomotif ürünü Flexline klima santrallerinin 3. jenerasyonu olan Flexline NG’yi pazara sunmaya başladı. Flexline NG’de serinin üstün mekanik özellikleri korunurken, yeni eklenen fonksiyonlar ve estetik geliştirmeler ile çıta daha da yukarı taşındı.

Yenilenen panel tasarımı sayesinde Flexline NG; konfor, hijyen ve endüstriyel uygulamaların tamamına tek bir yapıyla cevap verebilecek şekilde üretilmeye başlandı. Bu noktada, klima santrali TÜV SÜD tarafından hem DIN 1946-4, hem de VDI 6022’ye göre sertifikalandırılmıştır.

Flexline NG Klima Santralleri RLT (Alman Klima Santrali Üreticileri Birliği) tarafından da Guideline-01’e göre sertifikalandırılmış olup, RLT enerji etiketleri ile pazara sunulabiliyor. Ağırlığı Alman üreticilerden oluşan ve sadece 22 sertifikalı üyesi bulunan RLT, klima santrallerinin hem mekanik özellikleri, hem enerji verimi hem de hijyenik ve fonksiyonel özelliklerini değerlendirmektedir.

Flexline NG’nin teknik özellikleri şu şekilde;

  • EN 1886 Normuna Göre

– D1 Sınıfı Sağlam ve Güvenilir Yapı

– L1 Sınıfı Gövde Sızdırmazlığı & F9 Filtre By-pass Sınıfı

  • Standart 275 g/m2 Galvaniz Yoğunluğu ile Yüksek Korozyon Dayanımlı Panel Yüzeyi ve Çelik Profiller
  • Konfor, Endüstriyel ve Hijyen Uygulamaları İçin Tek Gövde Yapısı
  • Akıllı Kontrol Sistemi Opsiyonu ile Optimum Enerji Tüketimi, Fabrika Çıkışı Entegre Otomasyon

Flexline NG serisi klima santralleri Systemair İstanbul fabrikasında modern ve makineleşmiş bir üretimden çıkmaktadır. Systemair’in patentli web tabanlı yazılımı olan Airware ile seçilen santrallerin performans değerleri EUROVENT tarafından da doğrulanmıştır.

Flexline Ürün Kataloğu: https://www.systemair.com/globalassets/downloads/tr/kataloglar/flng.pdf

Teskon+Sodex 2017’de Ziyaretçilerimizi Ağırladık.

İklimlendirme sektöründeki birçok farklı ürün grubunu tek bir çatı altında toplayan Teskon+SODEX Fuarı 19 – 22 Nisan 2017 tarihleri arasında İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlendi.

Dört gün boyunca iş ortaklarımızla bir araya gelerek, yeni ürün ve sistem teknolojilerimizi tanıtma fırsatı bulduğumuz fuarda sergilediğimiz ürünlerden Poolline havuz nem alma santrali ve dünyanın ilk EC motorlu duman egzoz fanı DVG-EC demo sunumu ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

 

Fuarın yanı sıra bu yıl ‘’Tesisat Mühendisliğinde Bütünleşik Performans’’ ana temasıyla gerçekleşen Teskon kapsamında üç başlıkta teknik bildiri sunumu yaptık. 22 Nisan Cumartesi günü sabahın ilk sunumu olan Oğuz Saka ve Burak Kurtuluş’un ‘’Binalarda VAV Uygulamaları İyileştirilmesi ve Fan Hızının Değişken Kanal Basıncına Göre Ayarlanması’’ konulu bildiri paylaşımı erken saatte olmasına rağmen salonun büyük çoğunluğu dolu şekilde izlendi. Aynı gün öğleden sonra düzenlenen BIM Oturumu’nda ise Systemair çözüm ortağı Progman firmasından Pauli Keinonen tarafından ‘’Üretici Gözüyle BIM Süreçleri Nasıl Yönetilmeli?’’ sunumu dinleyicilerle paylaşıldı.

 

Kongrenin son bildirilerinden biri olan Arkun Andıç’ın ‘’Ecodesign Direktifine Uygun Klima Santrallerinde Enerji Tasarrufu’’ başlıklı bildirisi ise özellikle gündemin önemli konularından olması nedeniyle sektörel katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

Systemair HSK’ya Üst Üste 6. Kez İhracatta Başarı Ödülü

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından bu yıl 6. kez verilen “İhracatta Başarı Ödülü’’ ödül töreni 18 Nisan 2017 tarihinde İSİB bünyesinde, Orta Anadolu İhracatçılar Birliğinde gerçekleştirildi.

 

İSİB’in ihracat için büyük çabalar sarf eden üye firmalarının başarılarını taçlandırmak amacıyla düzenlediği İhracatta Başarı Ödüllerinde bu yıl on yedi kategoride toplam kırk sekiz ödül verildi.

 

Systemair HSK, 2016 yılında klima santrali konusunda en fazla ihracat yapan firma kategorisinde bu sene de 6. kez ödüle layık görüldü. Ödül töreninde ödülü Systemair HSK adına Genel Müdür Ayça Eroğlu aldı.

 

Systemair Yeni Teknoloji Merkezi’ni İnşa Ediyor…

Systemair AB genel merkezinin bulunduğu Skinskatteberg’de dev bir teknoloji merkezi inşa ediyor. Haziran 2017’de şirket içi lansmanı yapılacak bu yeni teknoloji merkezi akustik ve debi ölçüm laboratuvarı, ürün geliştirme departmanı, eğitim tesisleri, ofis katları ve atölyelerden oluşacak.

Bu dev tesisin ana amacı; ar-ge, ürün geliştirme ve test süreçlerini aynı çatı altında toplayarak daha verimli hale getirmek ve hızlandırmak. Aynı zamanda İsveç’te bulunan merkez ofis ve fabrika ziyaretlerinde misafirlerin Systemair ürünlerinde kullandığı üretim teknolojilerini deneyimleyerek anlamalarını sağlamaktır.

Systemair, Eylül 2017’te tamamlanarak ziyarete açılacak olan bu tesiste ziyaretçilerine performans ölçümleriyle ilgili detayları göstererek marka ve ürün güvenilirliğini daha da sağlamlaştırmayı hedefliyor.

 

Ayşegül Eroğlu, ISKAV’ın Sürdürülebilirlik Semineri’nde Endüstri 4.0’ı Anlattı…

ISKAV’ın 3-4 Mayıs tarihleri arasında Point Hotel Barbaros’ta gerçekleştirdiği ‘’İklimlendirme Sektöründe Şirketlerin Sürdürülebilirliği’’ konulu konferansı sektörün yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi.

İki gün süren ve yaklaşık 150 kişinin izlediği konferansta; Systemair HSK Fabrika Müdürü Ayşegül Eroğlu da ‘’Teknolojide Sürdürülebilir Rekabet İçin Sanayi 4.0’’ konusunda sunum yaptı.

Öncelikle sanayinin ne olduğu, üretim tesislerinde neleri değiştireceği ve hangi teknolojileri içerdiğine dair bilgiler aktaran Eroğlu sunumunun sonunda; sanayi 4.0 uygulamalarına dair örnekler göstererek bu devrimin teknolojide sürdürülebilir rekabet için faydalarına vurgu yaptı.

 

 Novada AVM’nin Tercihi Systemair VRF Ürünleri

İzmir’in Menemen ilçesinde inşaatı devam eden Novada AVM’de toplam kapasitesi 2MW olan 35 adet son teknolojiyle donatılmış full inverter kompresörlü dış ünite ve 159 adet kanallı iç ünitenin satışı Systemair HSK tarafından gerçekleştirildi.

2017 yılının sonunda açılması planlanan Novada Menemen’e teslim edilmeye başlanan VRF ürünlerinin montaj ve devreye alınması konusunda da Systemair HSK hizmet veriyor.

Sistem ayrıca her mağazanın enerji tüketimini ayrı ayrı hesaplayıp dükkân sahiplerine faturalandırma yapan merkezi bir yönetim sistemiyle kontrol ediliyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle