Elginkan Topluluğundan Elginkan Vakfı ile Eğitime Katkı

Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Laboratuvarlarının 26.sı Adapazarı Fatih Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde Elginkan Topluluğu şirketlerinin katkılarıyla eğitime açıldı. Elginkan Topluluğu, Elginkan Vakfı aracılığıyla ECA-SEREL markalı ürünlerin üretim, pazarlama ve satışını “Yıllarca Beraber” yaklaşımı ile gerçekleştiriyor, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Laboratuvarlarını hizmete sunarak, sıhhi tesisat ve doğalgaz ustalarının yetiştirilmesini sağlıyor.

Özellikle ihtiyaç duyulan teknik ara insan gücünü yetiştiren Elginkan Topluluğu, okullara teknik malzeme yardımı sağlamanın yanı sıra Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Laboratuvarlarında eğitimler vererek destek oluyor.
Adapazarı Fatih Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan,
Elginkan Topluluğu EMAR A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Güngör; “Herkes tarafından kabul edilmektedir ki okullarda okuduklarımız, üniversitelerde öğrendiklerimiz iş hayatında yetersiz kalmakta, hatta iş hayatında öğrendiklerimiz bile, her gün gelişen, değişen teknoloji ve yeni yönetim teknikleri nedeni ile kısa zamanda eskimektedir. Hayat boyu eğitimin esas ve gelişimin temel unsuru olduğuna inancımız nedeniyledir ki Vakfımız Türkiye’de önemli bir eksiklik olan yetişkin eğitimlerine ağırlık vermektedir. Elginkan Vakfı Eğitim hizmetlerinin tümünü ücretsiz olarak sunmaktadır” dedi. Mustafa Güngör, Elginkan Topluluğu’nun  bu yıl iki farklı ilde daha Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Laboratuvarı oluşturulmasını planladığını söyledi.
Elginkan Topluluğu katkılarıyla, ilki 1994 yılında İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi’nde açılan Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Laboratuvarları, Türkiye genelinde Endüstri Meslek Liseleri, Askeri  Okul ve Üniversitelerde (mühendislik fakülteleri ve meslek yüksekokulları) hizmet veriyor. Bu laboratuvarlarda bugüne kadar yaklaşık 7 bin 100 öğrenci ve 8 bin 500 kursiyere eğitim olanağı sağlandı. İlgili okulların eğitim donanımlarına verilen bu destekle öğrenci ve kursiyerlerin günümüz sıhhi tesisat ve ısıtma teknolojilerini yakından tanıma ve pratik eğitim yapmalarına imkan sağlanıyor. Laboratuvarlarda; öğrencilerin günümüz teknolojilerini tanımaları ve uygulama yapmaları, bölgedeki mühendis grupları,  sıhhi tesisat ustaları ve sektör ilgililerinin iş bilgilerinin geliştirilmesi, doğalgaz kullanan illerde bilgilendirme, cihazların tanınması gibi eğitimler veriliyor.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle