Dynacon Eclipse Ödüllü Yerden Isıtma Kollektörü

Geçen yıl Frankfurt  Almanya’da düzenlenen ISH Fuarı’nda, oda sıcaklık kontrolü ve hidronik dağıtım sistemleri alanında, dünya çapında lider firma IMI Hydronic Engineering in, yenilenen Dynacon Eclipse serisi yerden ısıtma kollektörleri için, Design Plus kalite etiketi verilmesinin yanı sıra; yenilik, kalite ve işlev onayını gösteren Plus X Award mühürleri verildi.

Dynacon Eclipse sayesinde daha fazla zaman kazanın

Dynacon Eclipse, müteahhitlerin işyerlerinde daha az zaman geçirmesine imkan sağlamayı amaçlayarak; arkadaşlarına, ailelerine ve hobilerine daha fazla zaman ayırmalarına yardımcı olacak şekilde üretildi. Ünitenin otomatik hidronik dengeleme ve entegre akış göstergeleri, kurulumu kolaylaştırıp, devreye alma işlemini sorunsuz hale getirirken; optimum ısı dağılımı ve enerji tasarrufu özellikleri ile müşterilerden gelebilecek olumsuz geri dönüş riskini ortadan kaldırmaktadır.

Eclipse teknolojisi şimdi radyan ısıtmada

EMO termal aktüatörler ile birlikte kullanıldığında, IMI Heimeier’in otomatik debi kontrolü (AFC) teknolojisi, otomatik hidronik dengeleme sağlar ve aşırı debiyi önler. Bu, hem devreye alma işlemini kolaylaştırır hem de debi ayarlarında karmaşık hesaplamalar veya manuel değişiklikler yapma ihtiyacını ortadan kaldırarak müteahhitlerin zamandan tasarruf etmelerine yardımcı olur.

IMI Hydronic Engineering Mühendisleri, kollektör dönüşünde AFC teknolojisi ile termostatik vanayı birleştirerek, müteahhitlerin, suyun sistemin tüm çevrimi boyunca doğru şekilde dolaştığını, akış göstergeleri vasıtası ile görerek doğrulamalarına imkan tanımıştır. Böylece, işin mükemmel yapıldığına ve zamandan tasarruf edildiğine gönül rahatlığı ile güvenebilirler.

Dynacon Eclipse serisi, 3 ila 12 portlu kollektörleri  ve duvar yüzeyi veya gömme montaj için kullanılan farklı boyutlardaki dolapları içermektedir. Ürün grubu ayrıca, izolatörlü, kir ve hava ayırıcılı işlevsel bağlantı kitlerini de içermektedir; bunların tümü, devreye alma ve bakım işlemleri sırasında hem güvenliği hem de rahatlığı artırmak amacıyla tasarlanmıştır.

Kurulum ve devreye alma işlemi hiç bu kadar kolay olmamıştı

Hem ısıtma hem de soğutmada (çalışma sıcaklığı 2°C – 60°C);  döşeme altı, duvar veya tavan sistemleri için tasarlanmış olan Dynacon Eclipse, tek bir portta 300 l/h ile piyasadaki en yüksek değer olan 300 l/h debi aralığında çalışma imkanı sunmaktadır. Kollektörün yeni termostatik Eclipse yüksek debili çekirdekleri, kurulum sırasında gerekli debinin, port başına sadece bir kez ayarlanarak bu değerde korunmasını sağlar.

Ayar, bir alet veya bir anahtar yardımıyla yapılır ve bir EMO aktüatörü veya volanı takıldıktan sonra ayar muhafaza edilir. Isıtma işlevi kapatıldığında dahi bu debiler korunur ve böylece bakım ve onarımdan sonra tekrar devreye alma işleminin hızlı ve kolay olması sağlanır.

Son kullanıcılar için daha fazla konfor

AFC teknolojisine sahip olması, Dynacon Eclipse’i, özellikle; hidronik hesap raporunun bulunmadığı, ısıtma borularının uzunluğunun bilinmediği, yapılan tadilat sırasında sıklıkla karşılaşılan ısı dağılım yetersizliği olan sistemlerde kullanıma uygun hale getirmektedir. AFC teknolojisi, ayrıca, son kullanıcılar için büyük faydalar sağlamakta ve optimum ısı dağılımını, enerji tasarrufunu ve maksimum konforu garanti etmektedir.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle