Duyar Vana Bayileriyle Kahvaltıda Buluştu

Duyar Vana Bayileriyle Kahvaltıda Buluştu; Ülkemize Değer Katmanın Gururunu Yaşıyoruz

Duyar Vana geleneksel hale getirdiği bayi toplantısını bu yıl da Yıldız Teknik Üniversitesi Hisar Tesisleri’nde gerçekleştirdi. 100’ü aşkın bayi temsilcilerinin katıldığı kahvaltılı etkinlikte Duyar Vana ekibi ve bayileri bir araya gelerek sıcak ve samimi bir ortam oluşturuldu. Kahvaltı organizasyonu ile başlayan etkinliğin devamında 2018 yılı değerlendirmeleri yapılırken 2019 yılı hedefleri hakkında bilgi verildi. 20 Kasım Salı Günü Yıldız Hisar’da gerçekleşen etkinliğe Türkiye’nin dört bir yanında bulunan bayilerin temsilcileri katılım sağladı. Etkinlik kahvaltı organizasyonu ile başlarken katılımcılar Duyar Vana tanıtım filmini de izleme imkanı buldu.

Toplantının açılış konuşmasını İş Geliştirme Müdürü Sn. Mehmet ÇİM gerçekleştirdi. Mehmet ÇİM konuşmasında yerli üretimi gerçekleştirilen Akış Anahtarı ürünü hakkında bilgiler verdi. Çim “Bu ürünü dünyada belgeli halde üreten 4. Marka olmanın gururunu yaşıyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu. Mehmet ÇİM özellikle Amerika bölgesinde çok kullanılan Riser Manifold ürünü hakkında da detaylı bilgiler sundu. Ayrıca Çim Riser Manifold ürününün en büyük avantajının montaj kolaylığı olduğunu da belirtti. Konuşmasının devamında Mehmet ÇİM “Sizlerden gelen talep üzerine bu sene itibariyle seviye ölçüm sensörlerini de fiyat listesine ve kataloglara ekledik.” şeklinde ifade etti. Konuşmasının sonunda 2018 yıl sonu ve 2019 yılında katılım sağlanan fuarlara da
bayileri davet etti.

Mehmet ÇİM’in konuşmasının ardından Türkiye Ülke Müdürü Sn. Hüseyin Utku AKSOY mikrofonu eline aldı. Utku Aksoy, bu toplantıda 2018 yılı değerlendirmelerinin yapılacağı ve 2019 yılı gelecek planlarının konuşulacağını belirtti. Hüseyin Utku AKSOY 2018 yılında 2017 yılına göre yurtiçi satışlarda cirosal anlamda %15’lik büyüme kaydedildiğini ifade etti. Ayrıca Aksoy Türkiye genelinde Antalya ve Marmara 3. Bölge olarak 2 yeni satış bölgesinin de oluşturulduğunu belirtti. Hüseyin Utku AKSOY 2019 yılı hedeflerinin cirosal anlamda %20’lik büyüme olduğunu bunu iş ortaklarımız olan bayilerimizle başarabileceğimize inandığını ifade etti. Hüseyin Utku AKSOY Akış Anahtarı ürününe ek olarak Duyar Pompa şirketinin de kurulduğunu ve pompa ürünleriyle birlikte yangın grubu ürünlerini paket olarak sunulabileceğini ifade etti. Aksoy konuşmasında 2018 yılında aktif edilen Salesforce CRM projesinden ve Duyar B2B (duyarbayi.com) projesinden de bahsetti.

Toplantının devamında Hüseyin Utku AKSOY konuşmasını Duyar Vana Genel Müdür’ü Sn. Faruk ÇİZMECİOĞLU’na bıraktı. Faruk ÇİZMECİOĞLU konuşmasına başlarken Duyar bayileri ve çalışanlarının bir aile olduğunu belirtirken bayilerimizi tekrar bir araya geldiğinden mutluluk duyduğunu ifade etti. Faruk ÇİZMECİOĞLU konuşmasında Dünya ve Türkiye’deki inşaat sektöründeki büyümelerden bahsederken aynı şekilde yangın sektöründe de önemli büyümelerin geçmişte olduğunu ve gelecekte de olacağını ifade etti. Çizmecioğlu 2018 yılındaki konut satışlarında seçim öncesinde ciddi artışların olduğunu fakat son aylarda bir önceki yıla göre daha düşük satışların gerçekleştiğini belirtti. Ayrıca Çizmecioğlu yıllık toplama bakıldığında 2017 yılının gerisinde kalınmadığının da altını çizdi. Asya-Pasifik ve Afrika ülkelerinin inşaat sektöründe lokomotif sahalar olacağını ifade ederken 2019-2020 yıllarında bu alandaki faaliyetlerin yurt dışı Pazar büyümesine %7 oranda etki edeceğini de belirtti. Faruk ÇİZMECİOĞLU konuşmasını 2019-2020 yılları arasında dünya pazarının da büyümesiyle Duyar’ın ihracat Pazar payını arttırmak istediğini ve sektördeki lider konumunu korumayı hedeflediğini belirtti ve bu doğrultuda ülke bazında satış ofisleri/temsilcilikleri, bölgelere özel ürünlerin geliştirileceğini, yeni ürünlerin belgelendirme ve sertifikasyon çalışmalarının hızla tamamlanacağını ve yatay büyüme stratejisini devam ettireceklerini ifade ederek tamamladı.

Toplantının son konuşmacısı olarak mikrofonu Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ömer DUYAR aldı. Ömer DUYAR bayilere “Değerli ve Duyarlı Paydaşlarımız” olarak hitap ederek başladığı konuşmasında Duyar ailesinin geçmişte neler yaptığı ve gelecekte neler yapılacağı konusunda bilgi vereceğini ifade etti. Ömer DUYAR, Türkiye’nin ihracat gelişiminin sürekli arttığının ve 2023 hedeflerinin 500 milyar $ olacağını beklediklerini açıklarken Duyar Vana’nın bu pazardan aldığı payın %5 civarlarında olmasını beklediğini ifade etti. Ömer DUYAR konuşmasına devam ederken 2018 yılında yeni yatırımlar ve ortaklıklar sayesinde Duyar Pompa ve Hidrofor Sistemleri şirketi ile Akış Anahtarı ürünün üretileceği Step Sensör Otomasyon ve Makine şirketinin kurulduğunu açıkladı. Duyar, bu yatırım stratejisiyle sektörde tamamlayıcı ürünleri de bir araya getirdiklerini ifade etti. Ömer DUYAR; “Bugün geldiğimizde noktada 8 ayrı tesiste vana ve türevlerinin üretimini gerçekleştiriyoruz.” Şeklinde açıklamada bulundu. Amerika’nın New York şehrinde yer alan depodan ürünlerin müşterilere gönderildiğini belirten Ömer DUYAR sprinklerin ilk kez üretildiği Amerika’ya Türkiye’den sprinkler üreterek sattıklarını ifade etti. Ayrıca Duyar konuşmasını İtalyanlar ile ortak kurulan TİS Duyar firmasının Çin ve İngiltere’ye büyük yarıçaplı vana ürünlerinin satmanın gururunu yaşadıklarını belirterek tamamladı.

Toplantının sonunda ise bayilere ciro ödülleri takdim edildi.

Türkiye Ciro 1.’si Çağdaş Isı

Türkiye Ciro 2.’si Akabe Mühendislik

Türkiye Ciro 3.’sü Öztürk Yapı

Türkiye Ciro 4.’sü Elips Isı

Türkiye Ciro 5.’si Geti İnşaat

Trakya Bölge Ciro 1.’si Trakya Endüstri

Akdeniz Bölge Ciro 1.’si KBM Endüstriyel

Marmara 3. Bölge Ciro 1.’si Sever Endüstriyel

Ege Bölge Ciro 1.’si Vega Endüstriyel

Benzer İçerikler

Yorum Ekle