DemirDöküm’ün ihracattaki başarısı 2 ödülle taçlandırıldı

Türkiye’de sanayileşme adımlarının

atıldığı ilk günden bu yana iklimlendirme sektöründe birçok ilke imza atan DemirDöküm’ün ihracat ve üretimdeki başarısı 2 ödülle taçlandırıldı. Bozüyük fabrikasında ürettiği ödüllü ve yenilikçi ürünleriyle dünyanın 47 ülkesine sadece ürün değil, teknoloji ihracat eden DemirDöküm, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından “İklimlendirme Sektörü Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni”nde, “En çok ihracat yapan firma” ve “En çok kombi-su ısıtıcısı ihracatı yapan firma” kategorilerinde 2 ödül birden kazandı

İklimlendirme sektörünün

öncü markalarından DemirDöküm, sektördeki başarılarına bir yenisini daha ekledi. Bozüyük fabrikasına son 5 yılda gerçekleştirdiği 67 milyon TL’lik yatırımla dünyanın en prestijli ödüllerine sahip ürünlerini 47 ülkeye ihraç eden DemirDöküm, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından gerçekleştirilen “İklimlendirme Sektörü Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni”nde 2 ödüle birden layık görüldü.

Üst düzey bürokratlar,

İSİB üyeleri ve TİM yetkilerinin katılımı ile Ankara Orta Anadolu İhracatçılar Birliği’nde gerçekleşen ödül töreninde birliğe üye şirketlere 17 kategoride 48 ödül verildi. İSİB üye şirketlerin 2016 yılı ihracat performanslarına göre gerçekleştirilen “Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni”nde DemirDöküm, “En çok ihracat yapan firma” kategorisinde üçüncülük, “En çok kombi-su ısıtıcısı ihracatı yapan firma” kategorilerinde ise ikincilik ödülünün sahibi oldu.

İSİB tarafından ihracatta

2 ödüle birden layık görülmekten dolayı mutluluklarını dile getiren DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna; “Zor bir yıl olmasına rağmen 2016 yılında da mevcut yatırımlarımızı koruyarak, yılı çift haneli büyüme ile kapattık. Sektördeki gücünü Ar-Ge ve insan kaynağından alan DemirDöküm olarak bu yıl da kazandığımız bu 2 ödül gelecek hedeflerimize ulaşmak için bizleri daha çok teşvik ediyor” dedi.

DemirDöküm’ün tüketicilerinin

karşısına en kaliteli ve yüksek tasarruflu ürünlerle çıkmak için Ar-Ge başta olmak üzere nitelikli insan kaynağı ve marka tanıtım çalışmalarına büyük yatırım gerçekleştirdiğine dikkat çeken Ertuna şunları kaydetti;
“Kalite DNA’mızda var. Ürettiğimiz ürünlerimizin yanı sıra satış sonrası hizmetlerimizle tüketicilerimize kusursuz bir deneyim vadediyoruz. Çalışanlarımızdan, tedarikçilerimizden ve iş ortaklarımızdan aldığımız güçle bugün Bozüyük’ten dünyanın 47 ülkesine sadece ürün değil, Türkiye’de, Türk mühendisler tarafından geliştirilen teknolojileri ihraç ediyor; Türkiye’nin ekonomisine her geçen gün daha fazla katkı sağlıyoruz. Bugün kazandığımız 2 ödülde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma, bizlere bu ödülleri layık gören İSİB’e teşekkür ederim.”

Benzer İçerikler

Yorum Ekle