DEMİRDÖKÜM’den Termosifon ve Hermetik Şofben

DEMİRDÖKÜM Termosifon ve Hermetik Şofbenleri, ısıtma soğutma sektöründe tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda DemirDöküm’ün Bozüyük’teki tesislerinde, en son teknolojiyle üretiliyor ve Avrupa’nın birçok ülkesine ihraç ediliyor.
DT3 termosifonlarda bulunan geniş mavi LCD ekran, termosifondaki su sıcaklığının en hassas şekilde takip edilerek istenen değerin ayarlanmasını sağlar. Bu ekrandaki simgeler yardımıyla hangi fonksiyonların devrede olduğu kolayca görülebilir.

Bu termosifonlar çift cidarlı olup, iki cidar arasındaki monoblok poliüretan izolasyon, ısının uzun süre muhafaza edilmesine yardımcı olur.
DT3 termosifonlardaki Legionella (Anti–Bakteriyel) fonksiyonu, cihazda bakterilere karşı koruma sağlar. Bu özellik cihazın ilk çalıştırılmasından 3 gün sonra devreye girer ve su sıcaklığını 70 0C’ye çıkartarak bakterileri dezenfekte eder. Cihaz stand-by konumunda iken 30 günlük periyotlarla bakterilere karşı korunma işlemi otomatik olarak devam eder.
Termosifon kazanının içinde kullanılan korozyona karşı koruyucu magnezyum anot termosifonun ömrünü uzatır.
Otomatik hata bildirim fonksiyonu, cihazda herhangi bir zamanda oluşan hatayı tespit imkânı sağlar ve sorunla ilgili uyarı verir.
Donma koruma emniyeti ile cihazda su sıcaklığı 60C’nin altına düştüğünde donma koruma özelliği otomatik olarak devreye girer ve suyun sıcaklığı 100C’ye çıkarılarak suyun donması önlenmiş olur.
DemirDöküm DT3 Termosifonlarda, cihazın optimum sıcaklık seviyesinde çalışarak minimum enerji harcamasını sağlayan Eco Mod özelliği bulunur. Bu mod süresince cihaz 47–53 0C aralığında çalışır.
DT3 Termosifonlar, sıcaklığın aşırı derecede yükseldiği durumlarda aşırı ısınmaya karşı koruma özelliğiyle tam emniyet sağlar.
DemirDöküm, “Su Isıtıcıları” ürün gamında termosifonların yanı sıra Hermetik Şofbenleriyle de sektörün öncü markasıdır.
Ürünlerinde yüksek güvenlik standartlarını benimseyen DemirDöküm Compact Şofbenler 6 ayrı emniyet sistemi ve CE belgesine sahiptir.
Doğal gaz ve LPG ile kullanılabilen hermetik şofbenler 11 lt/dk ve 14 lt/dk olmak üzere iki farklı kapasitede tasarlandı.
Baca bulunmayan ortamlar için ideal çözüm sunan hermetik modellerde bulunan dijital ekran, suyun sıcaklık değerleri ve arıza kodlarının tüketici tarafından rahatlıkla görülmesine imkan sağlıyor.
Çok soğuk havalarda devreye giren donma emniyet sistemi cihaz içerisindeki suyu otomatik olarak ısıtarak cihazın donmasını engelliyor.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle