DemirDöküm’den ‘Nitromix CS Kaskad Sistemler’ ve “Radyatör Vanaları”

DemirDöküm’ün, know-how ve Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirdiği ileri teknolojili ‘Nitromix CS Kaskad Sistemler’ maksimum oranda yakıt tasarrufu sağlıyor. DemirDöküm, enerji verimliliğinin tüm alanlarda ön plana çıktığı bu dönemde, düşük enerji tüketimini hedefleyen, yüksek yoğuşma teknolojisine sahip cihazlarla ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Bu çerçevede, DemirDöküm’ün Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilen ve Bozüyük tesislerinde üretilen ‘Nitromix CS Kaskad Sistemler’ tüketicilerin beğenisine sunuldu.

Nitromix CS Kaskad Sistemlerdeki sabit gaz-hava karışımını sağlayan premix eşanjör sayesinde %109’a varan yüksek verim seviyesi elde ediliyor, bu da tüketiciye maksimum oranlarda yakıt tasarrufu sağlıyor.
4 yıldız verim seviyesi ve düşük emisyon değerleri ile çevreye duyarlı, enerji verimliliğini ön plana çıkartan yüksek kapasiteli Nitromix CS Kaskad sistemler DemirDöküm’üm pazardaki iddialı ve fark yaratan ürünü oldu.
Merkezi ısıtma sistemler ürün gamında kaskad sistemleri de bulunduran DemirDöküm, Nitromix CS Kaskad Sistemler ile farklı kapasite ihtiyaçlarına cevap verebiliyor. Bu cihazlardaki üstün yoğuşma teknolojisi sayesinde yüksek verim değerlerine ulaşılıyor.
Bu yeni cihazlardaki ‘Examaster kontrol ünitesi’ ile 6 cihaza kadar kaskad sistem yapılarak toplamda 207 kW kapasiteye ulaşmak mümkün. 69 kW ve 207 kW kapasiteli Nitromix CS Kaskad Sistemler, minimum çalışmada 7 kW’a kadar düşebilen ısıl güç değerinde çalışabilmekte, dolayısıyla sistemin çok az ısıl güç talep ettiği koşullarda en az yakıt tüketimi ile avantaj sağlamaktadır.
Cihazların uzaktan kumanda edilebilmesini sağlayan kumanda panosu, LCD ekranı, fonksiyonel ve kolay anlaşılır menüsü, anti-lejyonel özelliği ürünün öne çıkan diğer özellikleri. Ayrıca cihazlarda bulunan oda termostatı özelliği bireysel kullanımlarda yakıt tasarrufunu da arttırıyor.
DEMİRDÖKÜM RADYATÖR VANALARI
Isıtma-Soğutma sektöründe 59 yıldır hizmet veren DemirDöküm, Bozüyük Tesisleri’nde ürettiği Panel Radyatörlerin daha kullanışlı ve ekonomik kullanılması amacıyla DemirDöküm Termostatik radyatör vanalarını tüketicilerin hizmetine sunmaktadır.
DemirDöküm’ün yeni Termostatik vanaları, üst ve alt sıcaklık limitleme özelliği ile 8-28 Cº arasında istenilen konfor sıcaklığına göre iki farklı dereceye sabitlenebilmektedir. Prinç-Nikel kaplamalı gövde malzemesi ve sıvı sensörlü yapısı ile uzun ömürlü olan termostatik vanalar, 10 bar işletme basıncına dayanıklıdır.
TS EN 215 uygunluk belgeli, “Π” işaretine sahip termostatik radyatör vanaları düz ve köşe olmak üzere farklı kullanım şekillerine göre tüketicinin beğenisine sunulmuştur.
Sadece DemirDöküm termostatik radyatör vanaları kullanılarak %15-20 arasında yakıt tasarrufu sağlanabilir.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle