DemirDöküm Nitromix Kombiye Green Good Design Ödülü

DemirDöküm’ün Nitromix kombileri doğa dostu tasarımıyla, ABD’de 2009 yılından bu yana verilen “Green Good Design Ödülü”ne layık görüldü. Nitromix kombi dünyada bu ödülü kazanan ilk kombi olma özelliğini taşıyor. Green Good Design Ödülü, daha yaşanılabilir bir çevre için sürdürülebilir tasarımın önemine tüm dünyanın dikkatini çekmeyi amaçlıyor.

Nitromix yoğuşmalı kombiler, DemirDöküm’ün Türkiye’de bir ilk olan yeni üretim sistemi OPF (One Piece Flow) teknolojisiyle Bozüyük Kombi Fabrikası’nda üretiliyor. Ürün kalitesinin en üst düzeyde sağlanmasını amaçlayan bu üretim teknolojisi için özel bir üretim hattı oluşturuldu ve operatörler kapsamlı teknik eğitimlerden geçirildi. Bu teknolojinin temel felsefesi üretilen her bir ürünün üretim hattı boyunca tek bir sorumlu operatör tarafından takip edilmesine dayanıyor. Ürünlere yapılan bu yakın takip, kalitenin maksimum seviyeye yükselmesini sağlıyor.

Nitromix kombilerin, üstün özelliklerinden bazıları şunlardır;

  • Nitromix kombiler; paslanmaz çelik premix eşanjör ve kullanılan frekans kontrollü fan sayesinde optimum gaz-hava karışımı ile her kapasitede yüksek verim elde edilen premix teknolojisine sahip.
  • Nitromix’in “Çift NTC Sensör Ölçümü” özelliği sayesinde, ortamın anlık kapasite ihtiyacına bağlı olarak alev modülasyonu hassas bir şekilde yapılır, bu da verimi ve dolayısıyla yakıt tasarrufunu beraberinde getirir. Tesisat suyu sıcaklığının istenilen değer aralığında çalışması çift NTC sensörlü Nitromix kombilerde çok daha hassas bir şekilde sağlanır. Bu sayede Nitromix kombi, ortamın ısı ihtiyacına göre en uygun güçte çalışır ve kombinin gereksiz yere yakıt tüketmesini engelleyerek önemli bir tasarruf sağlanmasına yardımcı olur. Bu sistem kullanıcısına homojen ısı dağılımı, optimum kapasite kullanımı ve minimum ısı kaybı gibi avantajlar sunar.
  • Nitromix kombilerde, verimi en üst düzeyde sağlamak ve en sessiz çalışma düzeyini elde etmek için fan modülasyonu özelliği bulunur. Bu sayede, tüketilen gaz miktarına bağlı olarak fanın gerekli hava miktarını ayarlamasıyla, yüksek verim-düşük ses seviyesi elde edilir. Nitromix kombilerde kullanılan kademeli fan modülasyonuyla, fan devir hızı ihtiyaca göre artar ya da azalır. Bu da hem kombinin verimini arttırır hem de son derece sessiz bir çalışma sağlar.
  • Geniş dijital ekranı sayesinde, tesisat suyu sıcaklığı, kullanım suyu sıcaklığı, hata kodları ve tesisat suyu basıncı rahatça izlenebilir. LCD ekranda bulunan programlama seçeneğiyle kombi kullanım konforu sağlanır.
  • Nitromix kombilerdeki yoğuşma teknolojisi, doğal gaz faturalarında önemli bir tasarrufu da beraberinde getiriyor.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle