DARHAN, Mühendislik Standardlarını Üst Seviyeye Çıkarıyor

Faaliyet göstermiş olduğu sektör ve tedarik etmekte olduğu ürün gruplarında en üst düzey kalite standartlarını hedefleyen DARHAN, özellikle elektromekanik sistemlerin sismik koruması ve modüler askı destek sistemleri gibi yoğun mühendislik katkısı gerektiren konularda da sektörde yer alan mühendislik standartlarını üst seviyeye çıkarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Tedarikini yapmakta olduğu tüm ürün grupları için mühendislik katma değerinin çok büyük bir öneme sahip olduğuna inanan DARHAN, tüm bu ürün grupları için üst seviyede mühendislik, projelendirme ve dizayn desteğini de sağlamaktadır.

Bu açıdan proje ve mühendislik kadrosunu güçlendiren DARHAN, mekanik projelendirme konusunda son teknolojileri de yakından takip etmeye devam ediyor. Son olarak sismik ve askı destek ürünleri için Revit BIM kütüphanelerini ve ürün familyalarının dizaynını tamamlayan firma bu konularda uluslararası projelere hizmet verebilecek konuma gelmiştir.
Sismik askılama ve mekanik cihazların sismik yüklere karşı korunmasında ASCE, FMDS 2.8, NFPA ve IBC standartlarına göre dizayn ve projelendirme yapılmasının yanı sıra bu bileşenlerin sahada ihtiyaç duyulan uygulama projelerini hazırlamaktadır.

Askı destek sistemleri konusunda da uluslararası standartlar çerçevesinde hizmet veren DARHAN, support dizaynı ile ilgili olarak Eurocode 3 (EN 1090) standartlarına uygun statik ve dinamik analizlere ek olarak yine detaylı shop-drawing ve modelleme hizmeti de vermektedir.

Mekanik cihazların titreşim yalıtımı ve sismik yüklere karşı korunması konularında da yine uluslararası standartlara uygun analiz ve mühendislik vermekte olan DARHAN, cihazların 6 eksenli yük analizleri ve titreşim izolasyon seviyelerinin ölçülmesi gibi hizmetler ile ihtiyaca uygun çözümleri belirleyerek hem zamandan hem de maliyetten tasarruf sağlamaktadır.

Çözüm ortağı olduğu proje firmalarına vermiş dizayn ve mühendislik hizmetinin yanı sıra, projelere özel şartname ve keşif hazırlama hizmetleri ile de hem proje firmalarına hem de yatırımcı firmalara hizmet verebilmektedir.
DARHAN, bunlara ek olarak yapısal olmayan elemanların sismik yüklere karşı korunması ile alakalı olarak proje bazlı “Sismik Rapor” ların hazırlanması ve sismik koruma standartları ile ilgili olarak danışmanlık hizmeti de vermektedir.

www.darhan.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Ekle