Danfoss, Türkiye’ye 3 Milyar Dolar Kazandıracak

Her yıl kış mevsiminde 10 milyar dolarlık ‘Doğalgaz’ faturası ödeyen Türkiye, uygulaması kolay ve ucuz tedbirlerle yılda en az 3 milyar dolar tasarruf edebilecek. Danimarka’nın en büyük endüstri kuruluşu olan Danfoss AŞ’nin, Türkiye Genel Müdürü Leif Flojgaard, “Enerji verimliliği konusunda global bir merkez olan Danfoss’un, sahip olduğu 80 yıllık mühendislik birikimi ile Türkiye’nin enerji tasarrufu alanında güçlü adımlar atmasına yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyacağız” dedi.

Danimarka Ticaret ve Avrupa İşleri Bakanı Nick Haekkerup ve Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakan Yardımcısı Mustafa Sever’in katılımları ile Swiss Otel the Bosphorus’ta 25 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan Türkiye-Danimarka İş Konseyi toplantısına, Türkiye ve Danimarka’dan inşaat, enerji, sağlık ve gıda alanlarında önemli şirketler katılacaklar.
3 Milyar Dolarlık Toplantı55 Ülkede 110 şirketi ile faaliyet gösteren Danimarka merkezli Danfoss AŞ’nin, Türkiye Genel Müdürü Leif Flojgaard, “Türkiye her yıl ısınma amaçlı kullandığı doğalgazın ithalatı için 10 Milyar Doların üzerinde ödeme yapıyor. Danfoss’un ürettiği enerji tasarrufu ve yaşam konforu sağlayan ürünler kullanıldığı takdirde Türkiye her yıl yaklaşık 3 Milyar Dolar tasarruf edebilir. İş Konseyi toplantıları süresince 80 yıllık mühendislik birikimimizi Türk yatırımcıları ile paylaşacağız” açıklamasını yaptı.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle