Danfoss, BEA seminer serisinin ilk eğitimini Eskişehir’de verdi

Birleşmiş Milletler girişimi alt platformu Bina Verimliliği Çalışmalarının İvmelendirilmesi Projesi (BEA) kapsamında düzenlenen seminer serisinin açılış eğitimi, Danfoss tarafından Eskişehir’de gerçekleştirildi.

Birleşmiş Milletler tarafından 2011 yılında oluşturulan Herkes için Sürdürülebilir Enerji (Sustainable Energy for All – SE4ALL) girişiminin alt platformu “Bina Verimliliği Çalışmalarının İvmelendirilmesi Projesi (BEA)”, binalarda enerji verimliliğini artırarak daha sağlıklı ve yaşanabilir şehirler oluşturmayı hedefleyen çalışmalar yürütmeye başladı. Bu kapsamda Eskişehir, kapsamlı teknik destek alacak şehir olarak seçilerek 2016 yılının Haziran ayında uluslararası BEA ağına dahil oldu ve şehrin ihtiyaçlarına göre binalarda enerji verimliliği planını ve hedeflerini geliştirme çalışmalarına başladı.

BEA Eskişehir Projesi kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, lider şehir kurumu olarak proje teknik danışmanı WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler ile birlikte politika planlama, tasarım ve uygulama konusunda faaliyetlerde bulunacak. Proje süresince Eskişehir’de mesleki teknik kapasitenin güçlendirilmesi için bina verimliliği ile ilgili farklı tematik konularda eğitim serisi düzenlenecek. Eğitimler; yerel yönetim kurumları, meslek odaları ve özel sektör kuruluşlarının yanı sıra kamu hizmeti yapan kuruluşlar, üniversitelerin mühendislik, mimarlık, şehir ve bölge planlama bölümlerini ve sivil toplum kuruluşlarını da kapsayacak.

 

Her eğitimin içeriği birbirinden farklı olacak ve yine farklı kuruluşlar tarafından işlenecek serinin ilk eğitimi, 9 Haziran’da Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Haller Gençlik Merkezi Toplantı Salonu’nda düzenlendi.

 

Şehirlerde Sürdürülebilir Büyüme” – Bölgesel Isıtma ve Soğutma Sistemleri ve Uygulama” temasının öne çıktığı eğitim, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi temsilcisinin konuşmasıyla açıldı. Serinin üç saatlik ilk eğitimini; Danfoss Global İş Geliştirme Direktörü Dmitry Bochkalov, Danfoss Türkiye Isıtma Çözümleri İş Geliştirme Müdürü Murat Necati Erdoğan ve Danfoss Türkiye Teknik ve Servis Müdürü Sencer Erten verdi.

 

Etkinliğe belediye ve özel sektör temsilcileri, İller Bankası, Mimarlar-Mühendisler Odası yetkilileri ile çeşitli üniversitelerden 80 kişi katıldı.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle