Daikin Türkiye’ye ‘En Yenilikçi’ Şirket Ödülü

Dünyanın 160 ülkesinde faaliyet gösteren Daikin, bünyesindeki en yenilikçi şirket olarak Türkiye’yi ödüllendirdi. Daikin Türkiye, Temmuz 2011’den bu yana elde ettiği başarılı sonuçlarla bu ödüle layık görüldü. Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, Japonya’da düzenlenen törenle ‘Excellent Innovation-Mükemmel Yenilikçi’ ödülünü alırken, bunun takım çalışmasının bir sonucu olduğunu vurguladı.

İklimlendirme sektörünün önde gelen kuruluşu olan Daikin, faaliyet gösterdiği 160 ülke arasında ‘En Yenilikçi’ şirket olarak Daikin Türkiye’yi seçti. Daikin Türkiye’nin 2 yıllık sürede 2 kat büyüyerek hedeflerinin önünde gitmesi bu ödüle adaylığını sağlarken, satışlarını artırırken servis kalitesinden, insan kaynakları gücüne kadar pek çok alanda önemli iyileştirmeler yapabilmesi de Daikin Group yönetimini etkiledi.
Daikin Industries Ltd.’nin genel merkezinin bulunduğu Osaka’da tüm ülke yöneticilerinin katılımı ile gerçekleşen Daikin Group 2013 Yıllık Değerlendirme Toplantısı’nda, Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder ‘Excellent Innovation-Mükemmel Yenilikçi’ ödülünün sahibi oldu. Temmuz 2011’den bu yana gösterdiği çalışmalar ile sektöründe olduğu gibi grup bünyesinde de öne çıkan Daikin Türkiye, bu özel ödüle layık görüldü. Daikin Group Başkanı Inoue Noriyuki tarafından takdim edilen bu ödülü Türkiye’ye getirmekten gurur ve mutluluk duyduğunu dile getiren Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, “Bu ödül tüm ekibimle birlikte bugüne kadar yürüttüğümüz çalışmaların ve çabalarımızın karşılığı oldu” derken, şu değerlendirmeyi yaptı: “Daikin’in global marka gücünün bize verdiği motivasyonla, bir yandan yeniden yapılanmamızı hızla tamamlarken diğer yandan 2 yılda 2 kat büyüyerek önemli bir başarıya imza attık. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türkiye iklimlendirme sektörünün öncü ve yenilikçi şirketi olma hedefi doğrultusunda faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Hedeflerimiz büyük olsa da çalışma azmimiz ve başarma arzumuz ile ülkemize değer katmaya devam edeceğiz” dedi.
Dünyanın farklı ülkelerinde faaliyet gösteren Daikin Group şirketlerinin, 2013 yılındaki çalışmalarının değerlendirilmesi sonucunda verilen bu ödüle, Daikin Türkiye hızlı büyüyerek, hedeflerinin bir yıl önüne geçmesi nedeniyle aday gösterilmişti. Daikin’in bireysel ve ticari alanda bir yandan satışlarını artırırken, diğer yandan tüm üretim, satış ve insan kaynakları alanlarında iyileştirmeler yapması, Daikin markasının gücü ile Türk insanının dinamizmini buluşturarak sinerji yaratması ve özgün uygulamaları hayata geçirmesi bu ödülü almasında etkili oldu.
Daikin Türkiye, kısa bir süre önce de Daikin Europe tarafından ‘En İyi Servis Hizmetleri Desteği’ ödülüne layık görülmüştü. Daikin Türkiye geçen yıl 640 milyon TL’ye ulaşan cirosu ile de Daikin Group bünyesinde en hızlı büyüyen şirket olmuştu.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle