Daıkın Türkiye ‘Doğru Hava’ Konusunda Çocukları Bilinçlendiriyor

Daıkın Temiz Hava Elçileri Ailesi
büyümeye devam ediyor

Daikin Türkiye, bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlattığı ‘Temiz Hava Elçileri’ ile çocukları ‘Doğru hava’ konusunda bilinçlendirme çalışmalarını sürdürüyor.  Hendek Cumhuriyet İlkokulu’nda düzenlenen etkinlik ile yüzlerce çocuk daha Temiz Hava Elçisi oldu.

İklimlendirme sektörünün öncü kuruluşu Daikin, kurumsal sosyal sorumluluk kapsamındaki çalışmalarını genişleterek devam ettiriyor. Bugüne kadar gençlerden girişimci kadınlara kadar pek çok sosyal sorumluluk çalışması ile farkındalık oluşturan Daikin, şimdi de çocuklar ile birlikte doğru havanın önemine dikkat çekiyor.

Geleceğin büyükleri çocuklar ile birlikte temiz hava ve temiz çevre konusuna dikkat çekmek isteyen Daikin, Üretim Tesisleri’nin yer aldığı Hendek’teki Cumhuriyet İlkokulu’nda düzenlediği etkinlik ile Temiz Hava Elçileri Ailesi’ne yeni üyeler kattı. Hendek Cumhuriyet İlkokulu’nda 3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen etkinlikte, sağlık, çevre ve tasarruf açısından doğru havanın önemine dikkat çekildi. Daikin’in sevimli maskotu Pichonkun’un havanın önemini ve doğru havanın nasıl olması gerektiğini anlattığı çizgi filmi izleyen öğrenciler, genç oyuncular tarafından sahnelenen tiyatro oyunu ile eğlenerek öğrendiler. Ardından ‘Temiz Hava Elçisi’ tişörtlerini giyen ve madalyonlarını takan öğrenciler, hep birlikte temiz hava ve temiz çevre için duyarlı bir vatandaş olmanın ilk adımını atmış oldular.

Yüzlerce çocuğun katılımı ile giderek büyüyen Temiz Hava Elçileri projesinin ‘geleceğe yatırım’ amacı taşıdığına dikkat çeken Daikin Türkiye Kurumsal İletişim Yöneticisi Hülya Dinçer, bu konuda şu bilgileri verdi: “Geçen yıl 23 Nisan’da çalışanlarımızın çocukları ile başlattığımız Temiz Hava Elçileri projesini, yeni etkinlikler ve yeni katılımlar ile büyütmeyi amaçlıyoruz. Çünkü, günümüzde doğru hava, temiz çevre, enerji tasarrufu gibi konular giderek önem kazanıyor. Daikin olarak cihazlarımız ve hizmetlerimiz ile bu konulardaki hassasiyetimizi gösteriyoruz ve değişimin küçük yaşta başlayacağını benimsiyoruz. Bunun için de dünyamızın geleceğini simgeleyen çocuklarımız ile birlikte hareket etmeye karar verdik. Üretim Tesisleri’mizin yer aldığı Hendek’teki etkinliğimiz, buradaki çocuklarımızın ilgisi, öğretmenlerimizin desteği projemiz açısından çok önemliydi. Giderek büyüyen bir aile olabileceğimizi ve bu konuda önemli bir farkındalık oluşturabileceğimizi gördük. Önümüzdeki dönemde bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi olarak Temiz Hava Elçileri’miz ile büyümeye ve doğru havanın önemini anlatmaya devam edeceğiz.”

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle