DAF ENERJİ, Mekanik Tesisat Sektörünü Kıbrıs’da bir araya getirdi…

DAF Enerji, 17-19 Kasım tarihleri arasında Kıbrıs Nuh’un Gemisi Hotel’de gerçekleştirdiği “Elektronik Kontrollü Isı İstasyonu Teknolojisi, Nesnelerin İnterneti (IIOT) – Veri Yönetiminin, Isı İstasyonu ve Isıtma Sistemleri İle İlişkilendirilmesi” konulu etkinliği ile başta İstanbul ve Ankara olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından Mekanik Tesisat Sektörünün önde gelen İnşaat, Mekanik Tesisat firmaları ve projecileri ile bir araya geldi.

Üç gün süren organizasyon boyunca, 200 kişiye yakın mekanik tesisat sektörü çalışanı güncel gelişmeleri, sektördeki yenilikleri, değerlendirme fırsatı yakaladı. Katılımcıların büyük çoğunluğunun İnşaat firmalarının ve Proje firmalarının çalışanları olması özellikle ısı istasyonu uygulamalarında ortaya çıkacak avantajların daha iyi anlaşılmasına büyük katkı sağladı.

Kıbrıs organizasyonun ikinci gününde gerçekleştirilen “Elektronik Kontrollü Isı İstasyonu Teknolojisi, Nesnelerin İnterneti (IIOT) – Veri Yönetiminin, Isı İstasyonu ve Isıtma Sistemleri İle İlişkilendirilmesi” konulu eğitim seminerinde; DAF Enerji Genel Müdürü Tayfun Başaran, DAF Enerji Genel Müdür Yardımcısı Sibel Taşdemiroğlu, YMT Mühendislik Genel Müdürü Melih Özöner, DAF Enerji AR-GE Müdürü Cenk Şen ve DAF Enerji Ürün Geliştirme Uzmanı Ergun Veysel Taşdemiroğlu konuşmacı olarak çalışanlara sektörel gelişmeleri anlattı.

Seminer programının ilk kısmında kürsüye gelen DAF Enerji AR-GE Müdürü Cenk Şen “Elektronik Kontrollü Çift Eşanjörlü Isı İstasyonu Çalışma Prensipleri” konulu konuşmasını gerçekleşirdi. Özellikle katılımcıların yoğun soru-cevap kısmı ile katılım gösterdiği konuşmasında Cenk Şen, yeni elektronik kontrollü ısı istasyonlarının konfor ve verimlilik anlamında özelliklerinden bahsetti. Özellikle kullanım sıcak su talebindeki değişimlerden bağımsız, istenilen sıcaklıkta kullanım sıcak su konforu hızlı tepki süreleri ile ön plana çıkan elektronik kontrollü ısı istasyonları yoğuşmalı kazan kullanımlarında %8’e varan verimlilik artışları da sağlamakta. Cenk Bey’in diğer bir üzerinde durduğu konu ise elektronik kontrollü ısı istasyonları ile beraber daha fazla kontrol imkânına sahip olunacağı hakkında oldu.

Seminerin değerli konuşmacısı ve Türkiye’nin en önde gelen projecilerinden olan YMT Mühendislik Genel Müdürü Melih Özöner “Elektronik Kontrollü Isı İstasyonu Teknolojisi” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Sunumunda Ankara’da Kuzu Effect Projesinde kullanılan elektronik kontrollü ısı istasyonlarından ve mekanik proje detaylarından bahseden Melih Bey’in sunumu katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Seminerin diğer başlıklarından biri olan “IIOT – Industrial Internet Of Things (Nesnelerin İnterneti) – Veri Yönetiminin, Isı İstasyonu ve Isıtma Sistemleri İle İlişkilendirilmesi”, DAF Enerji Ürün Geliştirme Uzmanı Ergun Veysel Taşdemiroğlu tarafından sunuldu. Ergun Bey sunumunda Nesnelerin İnterneti ve kullanımı hakkında örnekler verdikten sonra Merkezi Sistemler ve Isı İstasyonu ile kullanımı ile hakkında bilgilendirme yaptı. Özellikle hava durumu tahminlerine göre sistem kurulumu ve her türlü hata bilgisi, okuma bilgisi ve uzaktan yönlendirme imkanları ile ısı istasyonlarının kullanımının gelecek nesil merkezi sistemlerin altyapısını oluşturacağından bahsedildi.

Kapanış konuşması için kürsüye gelen DAF Enerji Genel Müdürü Tayfun Başaran yaptığı konuşmasında DAF Enerji’nin kurulduğu günden itibaren ortaya koyduğu çalışma stratejilerinden, DAF Enerji’nin yaptığı inovasyon çalışmalarından ve bu çalışmalar sonucu ortaya çıkan ürün ve patentli projelerden ve gelecek dönemde sektörde ortaya çıkacak yeniliklerden bahsetti. 19 Kasım tarihinde sona eren organizasyona katılan firma çalışanlarının, ortaya konan paylaşımlardan ve sunumlardan oldukça memnun kaldıkları görüldü.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle