CIAT Bulgaristan’ın Burgas ve Varna Havaalanlarını Donatıyor

Resmi olarak geçen yaz açılan Burgas ve Varna havaalanlarının yeni terminallerindeki hava kalitesini temin etmek için CIAT 40’dan fazla bina çatı birimi kurdu. İki aylık sürede teslim edilen CIAT Alan PF bina çatı birimleri düşük enerji tüketimi olan ve yüksek verimli filtreleme sistemleridir.

Artan hava trafiği ihtiyacını karşılamak için Bulgaristan’ın Burgas ve Varna havaalanlarındaki mevcut altyapılarına yeni terminaller eklendi. CIAT tarafından kurulan Alan PF bina çatı birimleri lobilerden ve bekleme salonlarından teknik binalara ve kalorifer dairesine kadar bu terminallerdeki havayı ısıtacak ve soğutacak.
Tüm 44 bina çatı birimleri IPF MRC 11 birimleridir, yani iki taraflı (soğutur ve ısıtırlar) ve talebi karşılamanın imkânsız olduğu durumlarda termodinamik devreyi tamamlayan yardımcı ısıtıcılarla bütünleşmekte.
Tandem kompresörleri, serbest soğutma işlevi ve egzoz havasındaki atık enerjiyi geri kazanan etkin ısı kazanım sistemi sayesinde bu birimler en yüksek seviyede enerji verimliliği sunmaktadır.
CIAT Alan bina çatı birimleri aynı zamanda kirli havayı dışarıya vererek ve temiz havayı içeriye çekerek terminallerdeki hava değişimine yardımcı olmakta. Kokuları hapseden etkinleştirilmiş karbon filtreleri ile yüksek verimli F7 filtreleme sistemleri içerir.
Terminallere kurulan modellerin boyutları IPF 90V MRC 11 ve IPF 1200V MRC 11 arasında değişmekte ve hepsinin 30 – 350 kW arasında soğutma kapasitesi vardır. Gereken teslim sürelerinin çok kısa olmasına rağmen, tüm 44 birim sadece iki ay içerisinde üretilmiştir.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle