Caleffi Grubunda Yeni Bir Üye: Crıstına

İtalya’nın önde gelen ısıtma, iklimlendirme

ve sıhhi tesisat sistem parçaları üreticisi Caleffi Grubu, 1949’dan beri Cristina Rubinetterie ve SILFRA ticari markalarıyla lüks musluk ve armatür üreten İtalyan firması CRISTINA’yı bünyesine katmaktan gurur duyuyor.

Bu anlaşma, ilişkileri çok eskiye dayanan ve karşılıklı saygı içinde çalışmış, aynı çalışma etiğini, işletmecilik yaklaşımını ve çalışma bölgesini paylaşan iki girişimci için büyük bir önem taşımaktadır.

Marco Caleffi ve Alberto Cristina, tüm konular üzerine anlaşmaya varmış olup, satın alma işlemi 29 Haziran’da tamamlanmıştır. Grup Yönetim Kurulu Başkanı Marco Caleffi’nin yorumu şu şekildedir:

“Cristina Caleffi Grubu’na katıldığına göre devir işleminin sorunsuz bir şekilde gerçekleşeceğine inanıyorum. Cristina firması önce babasına, sonra Alberto’ya aitti. Bu yüzden şirketini güvendiği, günlük işlerin şimdiye dek yapıldığı şekilde sürmesini sağlayacak birine bırakmak öncelikleri oldu. Bir şirket, sadece üretim süreçleri ve ürünlerden oluşmaz; işe bağlılık, yerel bağlar, yatırımlar daimi dikkat gerektirir. Bu açıdan bakıldığında Cristina’nın Yönetim Kurulu Başkanı olmak benim için ticari anlaşmadan öte bir gurur kaynağı. Cristina olağanüstü geçmişiyle; pazarda çok iyi bir konumu olan ve gerek İtalya gerek diğer ülkelerde yaratıcılığı ve usta tasarımıyla saygı gören güçlü bir marka. Tam da bu yüzden Cristina gibi bir marka, ürünleri ve marka kimliği korunarak, sürekli büyüme anlayışı ile yönetilmeyi hak ediyor”.

Cristina Srl’nin yeni atanan Genel Müdürü Daniele Mazzon “Cristina’nın İtalya’daki dağıtım ve ticaret ağını Caleffi’ninkinden ayrı tutmakta kesin olarak kararlıyız. Ancak belirli bir oranda güçlü yönlerimizi birleştirmemizin ve Caleffi’nin yabancı pazarlardaki kanıtlanmış lojistik ağından yararlanmanın da Cristina’ya gelişmek ve yeni olanaklar bulmak için mükemmel bir fırsat sunacağına inanıyoruz” demiştir.

Her yeni projede olduğu gibi bu birliktelikten doğacak enerji gelecekte yeni planlar ortaya çıkaracaktır. Söz konusu Cristina olduğunda bu planlar kurumsal yapıyı geliştirmeye, Cristina Brero’nun geçenlerde Milano’da açtığı galerinin stratejik rolü gibi banyo muslukları ve armatür tasarım çözümlerine odaklanan pazarlama çalışmalarına yönelik olacaktır.

İtalya’nın kalbi ve dünya genelinde 70’den fazla ülkede faaliyet gösteren uluslararası bir grup olan Caleffi, Cristina markasının sürekliliğini ve gelecekte büyümesini sağlamak amacıyla musluk ve armatür pazarına girip ürün yelpazesini çeşitlendirmeyi seçerek bağlayıcı bir rol üstlenmiştir.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle