Caleffi Emniyet Ventilleri

Sistem güvenliğini önemsiyoruz, ihtiyaçlarınızı biliyoruz.

Caleffi Emniyet Ventilleri hammaddenin sıcak baskı aşamasından ürün son haline gelene kadar kendi tesislerimizde işlenir; her bir ürün tüm süreç boyunca kalite kontrolden geçerek üretilir.

Genel

311, 312, 313, 314, 513, 514, 527 EST ve 530 serisi Emniyet Ventilleri Caleffi S.p.A. tarafından, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Birliği Konseyi tarafından basınçlı ekipmanlarla ilgili üye Ülkelerin uyumlaştırılması için oluşturulan 2014/68/EU Yönergesi ile belirlenmiş temel güvenlik gereksinimlerine uygun olarak imal edilmektedir.

İşlev

Emniyet ventilleri tipik olarak ısıtma sistemlerinde bulunan kazanlar, konut tipi sıcak su depolama sistemleri ve genel olarak su sistemlerinde basıncın kontrol edilmesi amacıyla kullanılır. Ayar basıncına ulaşıldığında vana açılır ve basınç atmosfere tahliye edilerek sistemdeki basıncın kazan ve sistem bileşenleri için tehlikeli seviyelere yükselmesi önlenir.

İç mekanizmadaki yaya (2) karşılık gelen obtüratör (1), ayar basıncına ulaşıldığında yükselir ve çıkışı tamamen açar. Ayar basıncı sistemde izin verilen maksimum basınca göre seçilir.

Çıkış bağlantısı (3) çapı, deşarja yardımcı olmak

Kurulum

Bir emniyet ventilinin montajından önce uzman teknik personelin yürürlükte bulunan mevzuata uygun şekilde doğru boyutlandırma gerçekleştirmiş olması gerekmektedir. Emniyet ventilleri belirtilen amacın dışında kullanılmamalıdır.

Emniyet ventili vana gövdesinde ok ile belirtilen akış yönüne göre ve yürürlükte olan mevzuata uygun yetkinlikteki teknik personel tarafından monte edilmelidir.

Isıtma sistemi

Emniyet ventili, kazanın üst kısmına veya akış borusuna, kazandan en az bir metre mesafede monte edilmelidir.

Emniyet ventili ve kazan arasındaki bağlantıyı sağlayan boru kesintisiz olmalıdır.

Kullanım suyu sistemleri

Emniyet ventilleri, sıcak su deposuna yakın olarak monte edilmelidir. Vana ve depo arasına herhangi bir kesme/kapatma cihazı monte edilmemesine dikkat edilmelidir.

Montaj

Emniyet ventilleri dikey veya yatay olarak monte edilebilir ancak baş aşağı monte edilemez. Bu şekildeki montaj, doğru çalışmasına etki edebilecek yabancı maddelerin birikmesini önler.

 

Benzer İçerikler

Yorum Ekle