Bosch Termoteknik Güney Kore’ye Gezi Düzenledi

Bosch Termoteknik tarafından, distribütörlüğünü üstlendiği LG Klima Sistemleri’nin Güney Kore’deki Ar-Ge kampüsüne düzenlenen geziye, yatırımcılar, proje tasarımcıları ve mekanik müteaahhitlerden oluşan 18 kişilik bir grup katıldı.

Bosch Termoteknik’ten Utku Gürler ve Ömer Gönültaş ile  LG Electronics Türkiye’den Tolga Büyükçolak’ın eşlik ettiği gezide grup, Changwon’u ziyaret ederek, LG’nin kompresör, kondenser dahil tüm üretimini kendisinin yaptığı VRF üretim hatlarını inceledi. Bu esnada kendilerine fabrika mühendisleri tarafından LG VRF sistemlerin teknik detaylarının anlatıldığı bir eğitim verildi. Eğitim sonrasında LG’nin tüm klima çözümlerinin örnek uygulama alanlarında sergilendiği showroom ve fabrika lojmanlarındaki hava soğutmalı VRF cihazlarını da yakından inceleme şansı yakaladılar.
LG Seocho Ar-Ge Kampüsü’nin de ziyaret edildiği gezide, binanın mekanik tesisatıyla ilgili detaylı bilgiler alındı. Soğutma kuleleri ve kazanlarla desteklenen sulu VRF sistemlerinin ortak hacimleri ve ofisleri Heat-Recovery özelliğiyle iklimlendirmesi yerinde incelendi. Ayrıca LG VRF sistemlerin tercih edildiği konut, üniversite ve AVM projelerini de gören ziyaretçiler, gezi sırasında iki şehirde de şehir turu yaptılar. Busan’daki Birleşmiş Milletler Kore Anıtsal mezarlığına ve Seul’deki Gyeongbok Sarayına giden grup, Seul’de LG Twin Tower’da manzara seyri yapma ve müzikal izleme fırsatı da buldular.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle