Bolu’nun İlk Uluslararası Oteli Hampton by Hilton Bolu projesinde Arı Yangın tercih edildi…

Bolu’nun ilk uluslararası markalı oteli olan Hampton by Hilton Bolu, Çarıkçı Group’un yatırımıyla ve POM Otel Danışmanlığı ve Proje Yönetim Ltd. Şti. iş birliğiyle hayata geçirildi. Bu yatırımla şehir, uluslararası markalı ilk oteli Hampton by Hilton Bolu’ya ev sahipliği yapmaya başladı.

Ankara ve İstanbul arasında, TEM Otoyolu’nun Batı çıkışına 200 metre uzaklıkta, E5 (D100) Karayolu’nun ise paralelinde yükselen Hampton by Hilton Bolu, stratejik konumuyla iş seyahatleri açısından öne çıkan bir noktada konumlanıyor. Bolu’daki ilk uluslararası otel markası, modern Hampton by Hilton Bolu, göller ve doğal parklarla çevrili yeşil bir alanda yer almaktadır. Otelin içinde yer alan toplantı salonunun yanı sıra tesis ile aynı kompleks içerisinde bulunan yüksek kapasiteli kongre merkezi de oteli toplantı grupları için cazip hale getiriyor. Aynı zamanda dağ, göl ve milli parkların doğal güzelliklerle çevrelediği ve geniş bir mutfak kültürüne sahip olan Bolu, tatilcilere de hitap ediyor. Hampton by Hilton Bolu özellikle hafta sonları birçok konuk ağırlarken, şehre gelen misafir sayısının da kaliteli konaklama imkanının sunulmasıyla artması bekleniyor.

Türkiye’nin en yüksek kapasiteli Hampton oteli, aynı zamanda Bolu’nun ilk otel markası olan Hampton by Hilton Bolu, 8.130 metrekare kalan üzerine 150 oda ve 300 yatak kapasiteli olup 16.000 metrekare inşaat alanına sahiptir. Ayrıca otel kompleksi içinde fakat ayrı bir yapı şeklinde konumlanan Pasha Kongre Merkezi, 1.250 metrekarelik alanda büyük organizasyonları ağırlıyor. Focus Service yani ‘odaklı hizmet’ anlayışıyla konuklarını kalite ve konfordan ödün vermeden ağırlayan Hampton by Hilton Bolu, Value Hotel (hesaplı konaklama) özelliği ve yüzde 100 Hampton Memnuniyet Garantisi sunuyor

Arı Yangın A.Ş. olarak dünya çapında en iyi firmalar ile yaptığımız mümessillik anlaşmaları sayesinde en kaliteli ürünleri, stok politikası ve hızlı tedarik avantajı ile en iyi malzeme tedarik hizmetini vererek müşterilerimizi memnun etmeyi amaçlayan firmamız Hampton by Hilton Bolu projesinde Sulu Söndürme Sistemleri ile yer aldı.

Sulu Söndürme Sistemlerinde kullanılan kelebek vana, ıslak alarm vanası, yükselen milli vana, çek vana ve sprinklerler de UL listeli ve FM onaylı olarak Reliable markasından ve Reliable firmasının tedarikçi konumunda bulunduğu güvenilir kaynaklarından sağlanmıştır. Özellikle projede kullanılan Reliable marka gizli kapaklı tip sprinklerler ile hızlı tepkili duvar tipi genişletilmiş koruma alanlı EC9 model sprinklerler projeye hem teknik hem görsel olarak ayrı bir önem kazandırmıştır. Reliable gizli tip sprinkleri rakiplerinden ayıran en önemli özelliği deflektör mekanizmasının hareketli olması ve bu sayede asma tavan içine su doldurma riskini ortadan kaldırmasıdır. Hareketli olan bu deflektör, 57 C ‘de gizli tip kapağın düşmesi sonucu aşağı doğru düşerek asma tavan içinden kurtulur ve bu sayede olası yanlış montajlar olsa dahi asma tavan içinden kurtularak odaya suyu püskütür ve bu özelliği ile atış eğrisi bozulmadan tüm oda rahatlıkla korunabilir. Ayrıca gizli tip sprinkler kapağının RAL kodu verildikten sonra her renkte sağlanması ve düz olması yanında perfore olarak da sağlanabilmesi farklı asma tavan detaylarında tercih edilmesi anlamında mimarlar tarafından da kabul görmektedir. Ayrıca EC9 model genişletilmiş tip duvar tipi sprinklerler ile ince ama uzun odalar için standart atış mesafelerinin üzerinde bir atış karakteristiği ile tek sprinkler kullanılarak sistem çözümü yapılabilmiştir. Böylece otel odasının ortasında birden fazla sprinkler yerine, duvar kenarında bir adet sprinkler ile hem koruma sağlanmış, hem de koordinasyon kolaylığı elde edilmiştir.

Reliable markasını diğer firmalardan ayıran en önemli özelliği Ar-Ge ye vermiş olduğu önem sayesinde her projeye uygun sprinklerler üretimini gerçekleştirerek ürün yelpazesinin çok geniş olması ve bu sayede de her projede tercih edilen markaların başında yer almasıdır.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle