Birleşim Mühendislik ve Erde Mühendislik Güçlerini Birleştirdi

12 yıldır yurt içi ve yurtdışında toplam 8 milyon m²’lik sayısız proje ve taahhüde imza atan Birleşim Mühendislik, Türkiye’nin en prestijli projelerinde imzası bulunan Erde Mühendislik ile güçlerini birleştirerek bir stratejik alım gerçekleştirdi.

Söz konusu birleşmeyi duyurmak amacıyla, 19 Şubat 2014, Çarşamba günü sektörün önde gelen firma ve yetkililerinin katılımı ile Hilton Convention Center’da özel bir gecede düzenlendi. İclal Aydın’ın sunumu ve Enbe Orkestrası’nın müzikleriyle renklenen gecede konuşan Birleşim Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Altan, Türkiye’de ilk defa mekanik ve elektrik sektöründe yer alan bu büyüklükteki iki firmanın iş kollarını tek bir çatı altında birleştirdiğine dikkat çekerek bunun sektör için öncü bir adım olduğunu söyledi.
Birleşim Mühendislik olarak 12 yıl boyunca sayısız proje ve taahhüde imza attıklarını, toplam 8 milyon m² projeyi başarıyla teslim ettiklerini belirten Mesut Altan, “Artık daha büyük hedeflerimiz var. Türkiye’nin ilk 100 Sanayi Kuruluşu firmasının arasına girmeyi, uluslararası piyasalarda daha fazla iş yapmayı ve global bir şirket olmayı hedefliyoruz. Güç birliktelikleri ve stratejik alımlarla büyümemizi devam ettirme kararımız doğrultusunda, 1978 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren, Türkiye’nin en prestijli projelerinde imzası bulunan elektrik taahhüt sektörünün en saygın firmalarından biri olan Erde Mühendislik ile gücümüze güç katacağımıza inandığımız bu stratejik alımı gerçekleştirdik. Hedeflerimize ulaşmada bize büyük katkı ve destek sağlayacak bu güç birliği ile her iki firmanın deneyimlerini, bilgi birikimlerini bir araya getirerek Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen firmalarının yatırımlarına elektro mekanik olarak imza atacağız” dedi.
Vizyonumuz Yılda 1 Milyar TL Proje Büyüklüğüne Ulaşmak
İş birliği sayesinde üç yıl içinde yılda 500 milyon TL proje büyüklüğüne ulaşmayı öngördüklerini söyleyen Mesut Altan, “Birleşim Grup olarak hedefimiz; elektromekanik alanında Türkiye ve dünyanın öncü kuruluşu olmak, daha önce Rusya, Türkmenistan ve Azerbaycan’da tamamladığımız prestijli projelerin benzerlerini diğer ülkelerde de yaparak global bir firma olmak. Vizyonumuz, hisselerimizi halka arz ederek daha şeffaf bir yapıya sahip olmak ve kuracağımız yeni stratejik ortaklıklarla yılda 1 Milyar TL proje büyüklüğüne ulaşmak” dedi.
Dünyada Yaygın Trend, ‘Elektromekanik Anahtar Teslim Hizmet’ Sunmak
Gelişen dünyada artık büyümenin bir zorunluluk olduğunu belirten Erde Mühendislik İcra Kurulu Başkanı Ceren Atapek Ataman, “Bunu gerçekleştirebilmenin en güzel yolu; stratejik güç birliktelikleri. Ülkemizden farklı olarak dünyada yaygın olan trend, ‘müşterilere elektromekanik anahtar teslim hizmet’ sunmak. Artık bu yapının ülkemiz içinde geçerli olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu güç birliğinin gerek sektörümüze, gerek gelişen piyasalara, gerekse Türk ekonomisine yepyeni bir enerji getireceğine inanıyorum” dedi.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle