Baymak’tan Yer Tipi Premix Brülörlü Yoğuşmalı Kazan Teknolojisi “Magnus”

Geleneksel kazanlara oranla %109,6’lara varan yüksek enerji verimine sahip
Baymak Magnus Yer Tipi Premix Brülörlü Yoğuşmalı kazanlar, ihtiyaca yönelik kolay kurulum, uzaktan kontrol özellikleriyle çok katlı projelerin tercihi oluyor.

Dünyamızda çevre dostu ürünlerin giderek daha da önem kazandığı
bu dönemde Magnus kazanlar, düşük emisyon değerleri ile çevre dostu ürün özelliklerine sahiptir. Baymak Magnus hastane, okul, otel, yüksek katlı konut ve bina projeleri, endüstriyel tesislerde ve yüksek çalışma basıncı ile özellikle de gökdelenlerde rahatlıkla kullanılmaktadır. Magnus enerji tasarrufu ve yüksek verimliliği ile “yenilenebilir enerjili binalarda ve LEED projelerinde” kullanılabilme özelliğine de sahiptir.

Tek cihazla 285 kw kapasiteden 1300 kw kapasiteye kadar 12 farklı
kapasitede binanın ısı ihtiyacına cevap verebilen Magnus yoğuşmalı kazanlar, kapasite ihtiyacına bağlı olarak, tek kaskad kontrol paneli ile 15 adet kazanı kaskad olarak çalıştırabilir. Farklı ısıtma ihtiyaçlarını karşılayabilir, projelere komple çözüm üretebilir. Yüksek kapasitesinin yanında, kompakt boyutları ve kazana montajlı taşıma tekerlekleri sayesinde kolay taşınma imkanı da vermektedir.

Magnus; kazan eşanjörü maksimum 7 bar çalışma basıncıyla özellikle
yüksek katlı binalarda kullanım kolaylığı sağlar. Silindirik paslanmaz fiber kaplı brülörü ve modülasyonlu fan kontrol sistemi ile beraber enerji tasarruflu sağlayarak, sessiz çalışır.  Kazanlar ısı gücü kapasitesine bağlı olarak %20-100 oranlarına varan değerlerde modülasyon yaparak; yakıt tasarrufu sağlar.

Magnus’un dijital kontrol panosu sayesinde çalışma/arıza ve kazan set
değerlerine kolayca ulaşılabiliyor. Dış hava ve oda sıcaklığı referans alınarak kaskad veya tek kazan olarak modülasyonlu şekilde kullanım imkanı sağlıyor. Magnus, opsiyonel olarak sunduğu “Web server” aracılığıyla; kazana uzaktan erişip değerleri kolayca okuma ya da değiştirme olanağı veriyor.

Baymak Magnus kazanlar, düşük emisyon değerleri ve çevreci yaklaşımıyla hem de düşük gaz tüketimi ile de tüketicilere doğalgaz tasarrufu sağlayarak ülke ekonomisine katkı sağlanmasına destek oluyor.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle