Baymak’tan “Enerji Eğitimi Projesi’ ne Destek

Baymak, 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi boyunca, santralistanbul Enerji Müzesi’nde gerçekleştirilecek “Enerji Eğitim Programları”nın destekçisi oluyor.

Proje kapsamında devlet okullarında okuyan öğrenciler eğitimlerden ücretsiz şekilde faydalanabilecek

Santralistanbul Enerji Müzesi’nde 2007 yılından bu yana, enerji konusunda farkındalık ve bilinç oluşturulmasına destek sağlamak amacıyla düzenlenen “Enerji Eğitimi Programı”, bu yıl Baymak’ın katkılarıyla tüm devlet okullarında okuyan öğrencilere ücretsiz olarak sunulacak.

Sektöründe 48 yıllık tecrübesiyle öncü isimler arsında yer alan Baymak, ürün ve üretim politikasıyla sürdürdüğü temiz enerji ve enerji tasarrufu anlayışını gelecek nesillere de aktarmak için çocukların bilinçlenmesine katkıda bulunuyor. Proje kapsamında Baymak ve İnformel Eğitim-Çocuk iş birliği ile santralistanbul kampüsü- Enerji Müzesi’nde enerji temalı eğitim veriliyor. Eğitim dönemi süresince devlet okullarında okuyan öğrencilerin ücretsiz katılım sağlayabileceği program, farkındalık ve bilinç oluşturulmasını hedefliyor.

Yaş grubu özelliklerine göre (3-6, 7-12 ve 13-15 yaş grubu) interaktif yöntemler ve grup çalışmaları ile tasarlanan programda, eğitimler hafta içi 2 saat süreyle gerçekleştiriliyor. Enerji eğitim programının içeriği çocukları enerji tasarrufu, enerji verimliliği, alternatif enerji kaynakları, sürdürülebilirlik ve erişilebilirlik kavramları ile tanıştırmayı kapsıyor.

Baymak, parçası olduğu topluma ve çevreye karşı duyarlılığıyla, gelecekte söz sahibi olacak çocukları destekleyerek, geleceğe umutla bakmalarını amaçlıyor. Sürdürülebilir bir gelecek için bugünün çocukları, yarının karar vericileri ve bilinçli tüketicileri çocukların, geleceğe doğru bir şekilde hazırlanmasını önemsiyor.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle