AVenS’ ten bakterileri yok eden sistem, Vortice VORT HA SYSTEM

HA Sistem iki üniteden oluşuyor, VORT HRI PHANTOM + VORT HA SYTEM (ısı geri kazanım cihazı ve antibakteriyel ürün) Antibakteriyel tedaviye sahip bir filtreleme ünitesi ile birleştirilen bir VORT HRI PHANTOM.

Bu sistemin genel amacı havayı antibakteriyel  madde ve UV lambalı filtreden geçirerek yüksek standartta sağlıklı ve konforlu bir hava sağlamak. Cihaz devreye girdiğinde, özel kapakları, havanın dışarıya akışını engeller ve bir Chitosan ve Titanyum Dioksit çözeltisi ile doğrudan işlenen özel bir antibakteriyel filtreye yönlendirir. Düşük voltajlı UV lambaları 415 nm’de radyasyon yayarlar, böylece bakterilerin büyümesini engeller. Hava temizleme döngüsü; ısı geri kazanımı ve antibakteriyel filtreleme ile hava değişim

i arasında gidip gelir. Bu döngü önceden ayarlanmış bir program tarafından otomatik olarak etkinleştirilebilir veya kullanıcılar tarafından özel ihtiyaçlarına göre manuel olarak etkinleştirilebilir. Filtreleme işlemi için ev sakinlerinin evde olmadığı ya da iş yeri çalışanlarının ofiste olmadığı saatleri seçmek iyi bir fikirdir. Böylece geri döndüklerinde sağlıklı ve rahat bir ortamla buluşmuş olabilmektedirler.

VORT HA sisteminin çalışması

VORT HA, odalarda bulunan insanların gerçek ihtiyaçlarına göre Fan ve Filtreleme modları arasında geçiş yapar: İnsanlar mevcutken (söz konusu olan bir evse; sabahın erken saatlerinde, öğle yemeğinde, akşam saatlerinde ve gecenin çoğunda) VORT HA, klasik bir ısı geri kazanım ünitesi olarak havalandırma yapar, eski havayı dışarı atıp bunun yerine önceden ısıtılmış veya önceden soğutulmuş (kış veya yaz) temiz hava getirip filtre eder.

Odalarda insan olmadığında temiz hava girişi durur ve odanın havası arıtılır. Bu hava, ilgili filtrenin verimini en üst düzeye çıkarmak için hava filtresinde geri dönüş yapmaya zorlanır. Ayrıntılı olarak ifade etmek gerekirse; havadaki ince tozun çoğunu tutan ısı geri kazanım filtreleri, bakteriyel yükü azaltıp bu yükün çoğalmasını önleyen patentli hava temizleyicisiyle birleşerek önceki eylemlerden veya söz konusu alandaki kişilerden kaynaklanan ince tozların azaltılmasını daha da geliştirir. Bu, sağlık ve konfor için ideal olan yüksek hava kalitesi standartlarına ulaşılmasını sağlar.

TEMEL ÖZELLİKLER

  • * Etkili: Rahatsızlıkların ve hastalıkların önlenmesi için gerekli olan sıcaklık, bağıl nem ve hava saflığı düzeylerinin korunmasını sağlar.
  • Ekonomik: Yüksek verimli ısı değişimi ve düşük tüketim seviyeleri, ısıtma ve soğutma sistemlerinin ideal kullanımını sağlar ve işletme maliyetlerini azaltır.
  • Gürültüsüz: Düşük gürültü yayılması, sistemin sizi geceleri rahatsız etmemesi ve sürekli olarak kullanılabileceği anlamına gelir.

Test Edildi: Milan Politeknik Üniversitesi tarafından yürütülen testler, VORT HA’nın verimliliğini doğrulamaktadır

 

Benzer İçerikler

Yorum Ekle