ASHRAE Turkish Chapter

“ASHRAE TURKISH CHAPTER” açılışı, 27.03.2014 akşamı, İSİB’in organize ettiği yemekli seremoni ile Cemile Sultan Koru Restaurant’da, ASHRAE Başkanı Mr. William Bahnfleth’in katılımıyla gerçekleşti.

İSİB Başkanı Zeki Poyraz, toplantı sonrasında davetlililere verilen yemek öncesinde yaptığı konuşmada;
“Bu gün burada Ashrae Turkish Chapter seremonisi yapıldı. Biz İSİB ve İklimlendirme Meclisi olarak size hoşgeldiniz diyoruz. Dünyadaki paydaş kuruluşlar ile ilişkilerimizin sizlerin gayretiyle gelişmesini dilerim. Bu güne kadar kardeş kuruluş olma ve Ashrae’yi Türkiye’de temsil eden Türk Tesisat Mühendisleri Derneği’ne teşekkür ediyoruz. Bu güne kadar dialogları geliştirdiler ve Ashrae hizmetlerini Türkiyeye taşıdılar. Bu günden sonra da görevleri devam etmektedir. Bu gün Başkan Mr. William Bahnfleth, Ashrae Chapter’ın kurulması ile TTMD’nin kardeş ve dost kuruluş olarak Ashrae hizmetlerinin Türkiyeye getirilmesinin iki farklı olgu olduğunun özellikle altını çizdi. Artık Türkiye mühendisleri Ashrae üyesi olarak, Ashrae ile bundan sonra daha yakın ilişki içinde,  komisyonlarda daha aktif görev alacak ve Türkiyede ki sektörün gelişmesini yürütecektir. İSİB olarak her kesin katkısını bekliyoruz. Dileğimiz Ashrae’nin bölgesel toplantılarının birisini de Türkiye’de yapmasıdır. Türkiyedeki sektörün örgütlü ve dayanışma içinde bir sektör yapısında olması nedeniyle bu ilişkilerin başarıyla yürüyeceğinden eminiz.” dedi.
İstanbul’a ilk defa gelen Mr. William Bahnfleth, 27 Mart günü Bahçeşehir Üniversitesi’nde, 28 Mart günü ise Yıldız Teknik Üniversitesi’nde, “Integrated Air Quality and Energy Efficiency” konulu bir seminer verdi.”
“ASHRAE Turkish Chapter”ın Başkanı Prof. Dr. Barış ÖZERDEM
“ASHRAE Turkish Section”in kuruluşu  2013 Kış Konferansı esnasında gerçekleştirilmişti. Üzerinden henüz 1 yıl geçmiş  olmasına rağmen, yapılan çalışmalar neticesinde, Türkiye’nin ASHRAE üye  sayısı  daha da artmış ve bu üyelerin büyük çoğunluğu  “ASHRAE Turkish Chapter” olma başvurusunu Konferans öncesi ilgili yerlere iletmişti. Kış Konferansının programlı toplantılarından olan ve 21 Ocak 2014 tarihinde yapılan” Members Council” toplantısında bu başvuru kabul edilmişti.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle