Aşçioğlu Selenium Retro Projesinde Ari Yangin Pompa Grubu İle Yerini Aldi

1967 yılından bugüne kadar başarılı projelere imza atan ve inşaat sektörünün başarılı firmalarından Aşçıoğlu İnşaat İstanbul-Ataköy’de, E-5 üzerinde Selenium Retro projesini hayata geçirdi.

18 katlı konut ve ofis seçenekleri içeren 2 blok ve yatay ofis alanlarından oluşan Selenium Retro projesi , 8.600 m2 arsa alanı üzerinde toplam 47.500 m2 inşaat alanı, 1.000 m2 kapalı sosyal tesis, 1.000 m2 açık havuz ve güneşlenme terasından oluşuyor.

Retro ofisler ve konutlar 68 m2 ile 141 m2 arasında değişiyor ve proje 3,40 m brüt tavan yüksekliğine sahip. Projede sunulan olanaklar ve hizmetler, en küçükten en büyüğe tüm ofislere sunuluyor. Her 1+1 ünite için bir araçlık kapalı otopark alanı sunuluyor.
Selenium Retro, sahip olduğu 1000 metrekarelik kapalı sosyal tesis alanı ve 1000 metrekarelik açık havuz ve güneşlenme terası ile sağlıklı bir yaşam imkanı sunarken rezidans anlayışının getirdiği kapsamlı lobi hizmetleri ile de hayatı kolaylaştırıyor.
Ataköy Marina’ya ve Atatürk Havalimanı’na olan yakınlığının yanı sıra gün içinde sıkça kullanılan metro ve metrobüs gibi toplu taşıma duraklarına olan kısa mesafesiyle ulaşım açısından yatırımcılarına ciddi ölçüde zaman kazandırmaktadır.

Arı Yangın A.Ş. olarak dünya çapında en iyi firmalar ile yaptığımız mümessillik anlaşmaları sayesinde en kaliteli ürünleri, stok politikası ve hızlı tedarik avantajı ile en iyi malzeme tedarik hizmetini vererek müşterilerimizi memnun etmeyi amaçlayan, “Tek kapıdan tüm yangın çözümleri “ ilkesi ile, Yangın Söndürme sistemleri konusunda müşterilerine satış öncesi, satış süreci ve satış sonrası güvenilir hizmetler sunan firmamız,  Aşçıoğlu Selenium Retro projesinde, Yangın Pompa Grubu ile yer aldı.

Pompa Grubunda temsilcisi olduğumuz Pentair grubuna ait Amerikan menşeli UL listeli & FM onaylı “FAIRBANKS NIJHUIS” markalı 500 GPM, 195 PSI, 125 HP motor, 2950 RPM değerlerinde Elektrikli Yangın Pompası kullanılmıştır. Ana pompaların ufak kaçaklar karşısında çalışmasının önüne geçmek adına 45 GPM, 205 PSI değerlerinde kaçak giderme pompası da sisteme entegre edilmiştir. Sistemde elektrikli pompalar bulunmasından dolayı jeneratör üzerinden beslenmeyi sağlayacak UL listeli FM onaylı otomatik transfer switchli kontrol panoları tercih edilmiştir.

Süpervizörlük hizmetleri ile test ve devreye alınması da ARI Yangın’ın konusuna hakim ve tecrübeli teknik kadrosu tarafından yapılmaktadır.

FAIRBANKS NIJHUIS markalı pompalar 250 GPM’den 7000 GPM’e kadar uzanan aralıkta geniş bir yelpazeye sahip olup bu aralıktaki tüm ihtiyaçlara cevap verebilmektedir.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle