Armacell Yalıtım Ürünleri Elazığ Sağlık Kampüsü’nde

Armacell Yalıtım’ın elastomerik kauçuk ürünleri Elazığ Sağlık Kampüsü‘nde tercih edildi. Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma San. ve Tic. A.Ş.’nin mekanik yüklenicisi olduğu Elazığ Sağlık Kampüsü‘nde Armacell Yalıtım‘ın mükemmel ısı yalıtım özelliği sağlayan ürünleri kullanıldı. Mükemmel ısı yalıtım özelliği, güçlü su buhar difüzyon direnci sayesinde tam bir yoğuşma kontrolü sağlayan Armacell Yalıtım’ın elastomerik kauçuk ürünleri enerji maliyetlerini düşürüyor.

Ana Yüklenici’nin RMİ Rönesans Medikal Taahhüt İnşaat A.Ş. olduğu Elazığ Sağlık Kampüsü Projesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile Elazığ ilinin Merkez ilçesinde yaklaşık 347.017 m2 alan üzerinde gerçekleştirilen Elazığ ve çevre illere hizmet verecek şekilde planlanmıştır.

Toplam 1.038 yatak kapasiteli 2 hastane ve bir kliniği kapsayan bir entegre sağlık kampüsü projesi, sadece bölgenin değil dünyanın sayılı hastaneleri arasında olacaktır. Hastanelere ek olarak proje alanı sınırları içerisinde yaşam merkezi ve sosyal alanlar, ticari alanlar, kongre merkezi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, teknik ve lojistik merkez, helipad, kojenerasyon veya trijenerasyon tesisi bulunmaktadır.

Yükselen enerji maliyetleri, sıkı enerji koruma kanunları, iklim değişikliği gibi konular göz önüne alındığında sürdürülebilirlik ilkesinin daha da ön plana çıktığı günümüzde, doğru ürünle doğru yalıtım çok daha büyük bir öneme sahip olmaktadır. Armacell bu manada geniş ve amaca özel ürün portföyü ile üstüne düşen görevi yerine getirmekte ve sektöre öncülük etmektedir.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle