Arçelik’ten Projeye Özel VRS Uygulaması

The İstanbul Veliefendi Projesi’nde Arçelik’in VRS sistemleri tercih edildi.YDA İnşaat’ın üstlendiği The İstanbul Veliefendi Projesi’nde bütün disiplinlerde malzeme kalitesinden ödün verilmiyor. 6 tip blokta toplam 486 konutun bulunduğu projenin tüm dairelerinin ısıtma-soğutmasında mini VRS ürünler kullanıldı.

Sektöründe tek yerli üretici konumunda olan Arçelik, üretimden aldığı gücü ile klima iç ünitelerinin tasarım ve üretimini projenin genel mimari çizgisine uyumlu olarak uyarlayarak projeye özel bir çözüm sundu.
Projeyi oluşturan 1824 adet duvar tipi MİRROR serisi iç ünite, şık ve modern iç mimariye uygun olarak beyaz renkte tasarlandı ve üretildi.
MİRROR serisi ürünleri, şık tasarımının yanı sıra 23 dBA ses seviyesi ile de maksimum konfor sağlıyor.
Konut projelerinde, mimari ve mekanik grubun en çok üzerinde mesai harcadığı konulardan biri olan klima cihazlarının dış ünite yerleşimi, Arçelik’in tek fanlı ve kompakt tasarımlı dış üniteleri sayesinde problem olmaktan çıkıyor. Yalnızca 84 cm yüksekliğindeki dış ünite boyutları ile split klimaya benzeyen ürün, -15 °C ‘ye kadar ısıtma ve 43 °C ‘ye kadar soğutma performansıyla VRS sistem özellikleri gösteriyor. Arçelik’e özel tasarlanmış DC inverter kompresörü, yüksek COP sayesinde düşük enerji tüketimi,  uzun borulama mesafesi,  50dBA‘lık düşük ses seviyesi, mini VRS dış ünitenin değişken debili sistem özelliklerinden yalnızca birkaçı.
Arçelik markasının en önem verdiği noktalardan birisi olan müşteri memnuniyeti, gerek verdiği yaygın ve güvenilir servis hizmetiyle son kullanıcıyı, gerekse konusunda uzman Arçelik yetkili servislerinin, 15 bloktan oluşan projenin altyapısını 2 ay gibi kısa bir sürede tamamlamasıyla yatırımcı ve inşaat grubunun yüzlerini güldürüyor.
The İstanbul Veliefendi, konutta bağımsız VRS uygulaması ile birçok projeye ilham olacak. Arçelik markası da bu tarz projelerde daha çok yer alacak.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle