Arçelik’den Yeni Nesil VRS4 Cihazlar

Arçelik, yüksek enerji verimliliğine sahip, yeni nesil VRS4 cihazları ile iklimlendirme sektörünü buluşturdu. İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Antalya gibi iklimlendirme sektörünün en önemli bölgelerinde tüketicileri ile buluşan Arçelik, VRS4 cihazlarının tanıtımını yaptı. Lansman toplantıları, 20 Kasım’da İstanbul Divan Taksim Otelinde, 22 Kasım’da İzmir Hilton’da, 27 Kasım’da Ankara Divan Çengelhan’da, 29 Kasım’da Adana Hilton’da ve 6 Aralık’ta Antalya Downtown Rixos’ta gerçekleşti.

VRS4 Yeni Seri Klimalar
İklimlendirme sektör lideri Arçelik’in 2013 yılında pazara sunduğu VRS4 değişken debili ticari klimalar, çift inverter kompresörü ile sektörün en yüksek enerji verimliliğine sahip, daha sessiz ve akıllı bina otomasyon sistemleri ile daha kolay entegre edilebilen, bir dış üniteye 64 adet iç ünitenin bağlanabildiği yeni bir iklimlendirme çözümü.
Çift inverter kompresör teknolojisi ile standart cihazlara göre, aynı şartlarda %50 enerji tasarrufu sağlayan VRS4 cihazları buhar enjeksiyonlu ısıtma çevrimi ile maksimum ısıtma kapasitesini çok daha düşük dış sıcaklık şartlarında sağlıyor.
Bu teknoloji, yüksek enerji verimliliği sağladığı gibi, 15-150 Hz aralığında çalışan çift inverter kompresörü ile kısmi yüklerde de kusursuz performans elde edilmesine imkan veriyor. Dünyada tek olan bu inverter kompresörler ile Arçelik VRS4 klimalar -25 °C’de bile ısıtma yaparken, rakip cihazlara göre de çok hızlı ısıtma ve soğutma konforunu sunuyor.
Kışın zorlu koşullarda sürekli ısıtma sağlayabilen özel VRS4 serisi dış üniteler, defrost zamanlarını azaltarak sürekli ısıtma konforu sağlayabiliyor. Böylece zorlu kış şartlarında ısıtma kapasitesi yaklaşık %27’ye varan oranlarda arttırılıyor.
Akıllı akışkan kontrol sistemi sayesinde, çevrimde dolaşan soğutucu akışkan miktarı değişen dış sıcaklık şartlarına göre, akümülatör altında bulunan özel bir haznede tutularak sistem verimliliği arttırılıyor. Gerçek zamanlı olarak yağ seviyesini algılayabilme sistemi de kısmi yüklerde üstün performans ve güvenirlik sağlıyor.
Arçelik VRS4 klimalar önceki modellere göre 20 HP model baz alındığında %14 hafifletildi ve ses seviyesi de özel fan tasarımı ile 4 dB(A) düşürüldü. Bu sayede yaşam mahallerinin yakınlarında özgürce montaj tasarımı sağlanabiliyor. İç üniteler arası kot farkı mesafeleri geliştirilen VRS4 cihazlar, özellikle yüksek yapılarda esnek tasarım ve sistemsel konfor olanakları sunuyor.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle