Ankara Protokol Yolu Danfoss-DEVI Sayesinde Ulaşıma Açık

Ankara Protokol Yolu, Danfoss-DEVI Kar ve Buz Birikimini Engelleme Sistemi Sayesinde, Yoğun Kar Yağışı ve Buzlanmaya Rağmen Güvenli ve Konforlu Ulaşım Sunuyor.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başkanımız olmak üzere, üst düzey Devlet Protokolonun, sıklıkla kullandığı Kuzey Ankara Çevre Yolu (protokol yolu), Danfoss-DEVI Kar-Buz Birikimini Engelleme Sistemi sayesinde, 2 gündür gerçekleşen yoğun kar yağışı ve -20 dereceyi bulan soğuk havaya rağmen ulaşıma açık.
Başta Danimarka, Norveç, İsveç gibi Kuzey Avrupa ülkeleri olmak üzere, soğuk iklime sahip birçok ülkede, uzun yıllardır kullanılan ve oldukça başarılı sonuçlar veren Danfoss-DEVI Kar ve Buz Birikimini Engelleme Sistemi, Danfoss Türkiye tarafından Ankara Protokol Yolunda uygulandı ve yoğun kar yağışına rağmen etkili bir sonuç verdi.
danfoss-devi-sistemiKonuya ilişkin bir açıklama yapan Danfoss-DEVI Satış Müdürü Levent Yelkenci şunları söyledi; ‘Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk ve kar yağışlı hava, başta Bolu tüneli olmak üzere, birçok kritik noktada yolların kapanmasına neden oldu. Yüzlerce insan 48 saati bulan sürelerle yollarda mahsur kaldılar. Ülkemizde her kış mevsiminde yaşadığımız bu durum, Danfoss-DEVI Kar ve Buz Birikimi Engelleme Sistemisayesinde artık yaşanmayacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Ankara Protokol Yolunda, Danfoss-DEVI Kar ve Buz Birikimi Engelleme Sistemikullanıldı. Toplam 6 şeritlik bu yolda, tüm şeritlerde genişliği 50 cm. olan lastik izi uygulaması yapıldı. Bu lastik izlerine DEVI Isıtma Kabloları döşendi, kabloların arasına nem ve sıcaklığı algılayan sensörler yerleştirildi. Sistemin kumanda panosundaki dijital termostatlar sayesinde sistem otomatik olarak çalışmaktadır. Sistem, sahip olduğu termostatlar aracılığıyla hem hava sıcaklığını hem de havadaki nem oranını takip etmektedir. Sıcaklık 4 derecenin altına düştüğünde ve havada belirli oranda bir nem oluştuğunda sistem otomatik olarak devreye giriyor ve oluşması muhtemel kar-buz birikimini önlüyor. Bu sistem sayesinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği sağlanıyor, konforlu bir sürüş sunuluyor.
Danfoss-DEVI Kar ve Buz Birikimini Engelleme Sisteminin diğer kar ve buzla yapılan mücadele sistemlerine göre daha ekonomik olduğunu belirten DEVI Satış Müdürü Levent Yelkenci sözlerine şöyle devam etti: ‘’Yollardaki kar ve buz birikimini temizlemek için Türkiye’de yaygın olarak kullanılan, tuz ve kimyasal çözeltiler hem istenen sonucu verememekte hem de yollardaki asfalta zarar vermektedir. Her kış mevsimi sonunda asfalt kaplaması zarar gören yolların bakım ve onarımı için de önemli paralar harcanmaktadır. Danfoss-DEVI Kar-Buz Birikimini Engelleme Sistemi hem sürücülere güvenli sürüş imkanı sunmakta hem de yollardaki asfaltı korumaktadır.’’

Benzer İçerikler

Yorum Ekle