Ankara etlik sağlık kampüsü’nde pag pik borular tercih edildi

2019 yılında tamamlanarak hizmete girmesi planlan Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün yaptırdığı Ankara Etlik Entegre Sağlık Kampüsü’nün tüm atık su ve yağmur hatlarında PAG pik borular tercih edildi.

Toplamda 1 milyon 71 bin metrekare alanda yükselecek Etlik Entegre Sağlık Kampüsü’nün 2019 başında hazır hale gelmesi bekleniyor. Ana yapı haricinde 6 kuleden oluşacak olan kompleks; genel hastane, kardiyovasküler cerrahi, ortopedi ve nörolojik bilimler, çocuk hastalıkları, kadın sağlığı ve hastalıkları, onkoloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon, adli psikiyatri alanında hizmet verecek.

Ankara’da mevcut altı hastanenin yerini alacak olan proje 3.566 yatak kapasitesine sahip olacak ve kampüsün 25 yıllık işletim hayatının sonunda Sağlık Bakanlığı’na devredilecek.

Boru sektöründe lider ve 40 yılı aşkın boru tecrübesi olan Aydın grup bünyesinde 2013 yılından buyana faaliyet gösteren Aydın Global firmasının oluşturduğu Türkiye’nin ilk pik boru markası olan ve aynı zamanda 42 farklı ülkede marka tescili bulunan PAG PİK BORU sahip olduğu ISO9001-14001-18001 kalite belgeleri; EN877 ye uygunluk belgesi, CE belgesi ve birleştirme kelepçelerindeki MPA onayı ile sektörde gerekli tüm kalite gereksinimlerini karşılaması ve en önemlisi yurtiçinde en büyük pik boru stokunu depolarında bulundurması sebebiyle en prestijli projelerde tercih sebebi oluyor.

Özellikle pissu boruları kaynaklı yangın transferini tamamen engellemesi ve hiç ses geçirmemesi gibi özelliklerinin yanı sıra %100 geri dönüşümlü olması sebebiyle PAG marka pik borular son yıllarda projelerin ilk tercihi haline gelmiştir.

Aydın Grup; çelik çekme boru sektöründe lider olan AYDIN BORU; karbon çelik fittings sektöründe lider SAYTEK METAL firması ve HVAC sektöründe vana ve yangın ekipmanlarıyla göz dolduran GIACOMINI UNIVAL  ile tesisat sektörünün en büyük ve en güçlü tedarikçilerinin başında gelmektedir. PAG markasının sahibi olan AYDIN AVRASYA GLOBAL firması da AYDIN GRUP şirketlerinden biridir.

 

Benzer İçerikler

Yorum Ekle