Aldağ A.Ş., Ankaralı Sektör Temsilcileriyle Buluştu !

ALDAĞ A.Ş.nin 13.Haziran Salı günü Rixos Grand Ankara Otel’de düzenlediği iftar daveti, iklimlendirme sektörü mensuplarının yanı sıra siyasi çevrelerin de yoğun katılımıyla gerçekleşti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu, AB Eski Bakanı ve İstanbul Milletvekili Sayın Volkan Bozkır’ın yanı sıra çok sayıda milletvekili ve sektör profesyoneli, ALDAĞ A.Ş’nin Ankara iftarında yerlerini aldı.

 

İftarda bir konuşma da yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, sektörde yarım asırı deviren ALDAĞ A.Ş.’nin tüm çalışanlarını elde ettikleri bu başarıdan dolayı kutladı. Türkiye’de benzeri bir zaman zarfında ayakta kalmayı başarabilen firma sayısının parmakla gösterilecek kadar az olduğunu belirten Müezzinoğlu, ALDAĞ A.Ş.’nin bu kadar uzun bir süre zarfında güçlü bir biçimde ayakta kalabilmesinin sebeplerinin araştırılıp, Türkiye’de yeni kurulan veya halihazırda faaliyet gösteren şirketlere örnek teşkil etmesi gerektiğini söyledi.

 ALDAĞ A.Ş.’de görevi devralan genç jenerasyonların, bu kurumu çok daha ileri seviyelere taşıyacaklarına inandığını belirten Müezzinoğlu, geçmiş tecrübelerin, genç jenerasyonun enerji ve vizyonuyla birleşmesinden ortaya çıkacak sinerji den sadece ALDAĞ A.Ş.’nin değil tüm sektörün fayda sağlayacağına dikkat çekti. ALDAĞ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Rebii Dağoğlu’na üstlendiği bu yeni görevde başarılar diledi.

 

Davetteki bir diğer konuşmacı AB Eski Bakanı ve İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır’da, ALDAĞ A.Ş.’nin  50 yıllık süreci geride bırakmasının takdire şayan bir başarı olduğunu vurgulayarak, uzun yıllardır tanıdığı Dağoğlu ailesinin, ülkesine ve toplumuna hizmet etmeyi her şeyin önünde tutan bireylerden oluştuğunu ve ailenin bu nosyonunu artık Rebii Dağoğlu’nun taşıyacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Genç Dağoğlu’nun profesyonel hayatı dışında da görev aldığı pek çok STK ve iş konseyinde de başarılı çalışmalarla adını duyurduğunu söyleyen Bozkır, başarının, Dağoğlu ailesi için bir gelenek olduğunu belirtti.

Bu vesileyle ALDAĞ A.Ş.’nin emin ellerde olduğunun altını çizen Bozkır, bu yarım asırlık kurumun, yeni liderlik döneminde çok daha büyük hedeflere koşacağına olan inancını da ifade etti.

 

ALDAĞ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Rebii Dağoğlu’da davette yaptığı konuşmada, firma olarak Ramazan ayı boyunca çok sayıda iftar daveti düzenlediklerini, bu iftarın, Bursa ve Istanbul iftarlarından sonra Ankara’da düzenledikleri ikinci İftar daveti olduğunu belirtti. Dağoğlu, bu iftarlar vesilesiyle Ankaralı sektör temsilcileriyle bir kez daha bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade etti. Ankaralı iş ortaklarının, müşteri portföylerinde önemli bir yer tuttuğunu ifade eden Dağoğlu, yıllardır ALDAĞ ürünlerine gösterilen teveccühe layık olmaya çalıştıklarını belirtti. Konuşmasında iklimlendirme sektörünün belli başlı sorunlarına da vurgu yapan Dağoğlu, ÖTV uygulamalarındaki dengesizliğin haksız rekabete yol açması, Dahilde İşleme İzin Belgesi (DİİB) alımlarının ithalatı teşvik etmesi ve enerji verimliliği gibi uygulamalardaki yetersizlikleri ve sıkıntıları dile getirerek yasa yapıcıların ve uygulayıcıların bu konuların çözümünde desteklerini talep etti.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle