Mechanic Dergi

Enerji ve Tesisat Sektörünün En İyi İçerik Kaynağı

Akzirve Strada Bahçeşehir Projesi 1.Etabında Arı Yangın Pompa Grubu Tercih Edildi

2 Dakika Okuma

Akzirve Gayrimenkul & Yatırım; yarım asırlık uluslararası tecrübesini, ülkemizde 25 yılı aşkın sürede kazandığı lokal deneyimle harmanlayarak, gayrimenkul sektörüne yepyeni bir soluk getiriyor. Tecrübeli bir uluslararası yatırım grubunun iştiraki olan Akzirve, grup olarak yurtiçi ve yurtdışında imza attığı başarılı ticari projelerinden sonra, gayrimenkul yatırımlarına Türkiye’de devam ediyor. Temel amacı İstanbul başta olmak üzere ülkemizin eşsiz kentlerine yakışan, kentlerimize değer katacak simgeleşebilecek projeler üretmek olan Akzirve, Türkiye’nin geleceğine duyduğu sonsuz güvenle inşa ettiği projelerini şimdi yatırımcılarla buluşturuyor.

Strada Bahçeşehir projesi, Akzirve Gayrimekul tarafından İstanbul Bahçeşehir’de 102 dönümlük arsa üzerinde 475 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olup 3 etap şeklinde tasarlandı. Projede konutlar ve ticari alanlar olmak üzere toplam 2.500 adet konut ve 100 adedin üzerinde ticari üniteler olarak inşa ediliyor.   Projenin ilk etabı 155.000 m² inşaat alanına  sahip olup 8 blokta 747 konuttan oluşuyor.. 1+1’den 5+1’e kadar çeşitli seçeneklerin yer aldığı Strada, DBArchitects Mimarlık tarafından dört bir yandan ışık alan ferah daireler, geniş balkonlar ve ustalıkla tasarlanmış binalardan oluşuyor.

Hayatın tam ortasında her şeye çok yakın olan projede kafeler, restoranlar, butikler, bankalar, marketlerle dolu caddeye bir asansör mesafesinde olup Avrupa’nın en büyük havalimanı olan üçüncü havalimanına 20 dakika uzaklıkta.

Akzirve Strada Bahçeşehir projesinin 1.etabında, Yangın Söndürme Sistemleri konusunda kaliteden ödün vermeyen Arı Yangın, Yangın Pompa Grubu ile yer aldı. Pompa Grubunda temsilcisi olduğumuz Pentair grubuna ait Amerikan menşeli UL listeli & FM onaylı “FAIRBANKS NIJHUIS” markalı 2 adet 1500 GPM 215 PSI 300 HP motor kapasitesine sahip yatay tip bölünebilir gövdeli Elektrikli Yangın Pompaları kullanılmıştır. Ana pompaların ufak kaçaklar karşısında çalışmasının önüne geçmek adına 15 GPM, 225 PSI değerlerinde kaçak giderme pompası da sisteme entegre edilmiştir. Sistemde %100 yedekli elektrikli yangın pompalarının bulunmasından dolayı jeneratör üzerinden beslenmeyi sağlayacak otomatik transfer switchli kontrol panolarına sahip yangın pompaları kullanılmıştır.

Pompaların, devreye alınması, mühendislik ve süpervizorlük hizmetleri ile periyodik bakımlarının yapılması işleri ise bizzat Arı Yangın’ın tecrübeli ve güvenilir teknik ekibi tarafından yapılmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir