AFS, Endüstriyel Hortum Yelpazesini WIN’de Sergiledi

AFS, geniş bir endüstriyel kullanım alanına sahip olan ve geçtiğimiz yıl üretimine başladığı Simfleks Endüstriyel Hortum Sistemleri’ni WIN Metal Working 2014 fuarında hedef kitlesine tanıttı.

Geçtiğimiz yıl da WIN fuarına katılan ve üretimini yaptığı flexible hava kanalları, havalandırma ekipmanları, endüstriyel hortumlar ile distribütörlüğünü yaptığı fanları ziyaretçilere sunan AFS, 2014 yılında ise daha spesifik davranarak, ürün çeşitliliği artan Simfleks ürünleri ile fuarda yerini aldı.
img_2034_1539e9465322f1AFS Genel Koordinatörü Zahid Poyraz, poliüretan ve pvc endüstriyel hortum imalatı ile geçen sene sektöre adım atan AFS’nin kısa bir zaman diliminde endüstriyel hortum alanında yatırıma ağırlık vererek Simfleks ailesini genişlettiğini ifade etti. AFS’nin Simfleks markasını sektörde hakim bir konuma ulaştırmayı hedeflediklerini, bu nedenle maksimum kalite, güvenli arz ve ürün çeşitliliğinin artmasına odaklandıklarını vurgulayan Poyraz, “ Bu sene Simfleks ailesine endüstriyel havalandırma pazarına hitab eden Klipsli (Dış Spiral Takviyeli) Endüstriyel Hortum da katıldı. PVC, poliüretan ve silikon kaplamalı kumaş çeşitleri bulunan klipsli endüstriyel hortumlar, galvaniz çelikten mamül klips ihtiva ediyor. Yapısı itibari ile en ağır şartlar altında kullanıma uygun olan klipsli endüstriyel hortumlar, sürtünme, ezilme, sıcaklık gibi fiziki şartlara karşı yüksek mukavemetlidir. Her ortamda hava akışı sağlayabilen güçlü ve esnek bir yapıya sahip olan klipsli endüstriyel hortumlar, 80 mm’den 600 mm’ye kadar 14 değişik çapta üretilmektedir.
Üretildikleri kumaşın çeşidine göre değişiken sıcaklık dayanımlarına sahip olan KL ürünlerde; PVC kaplamalı klipsli  endüstriyel hortumlar -30 ila +80 ºC; poliüretan kaplamalı ürünler -30 ila +100 ºC sıcaklık dayanımına sahipken silikon kaplamalı ürünler ise -30 ila +260 ºC sıcaklık dayanımına sahiptir.  Poliüretan kaplamalı endüstriyel hortumlar yanmazlıkla ile ilgili Fransız standardına göre M0 sertifikasına sahipken, PVC ve silikon kaplamalı ürünleri de sertifikalandırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Endüstriyel havalandırma pazarının gelişip güçlenmesi için yeni ve geliştirilmiş ürün çalışmalarına her zaman önem vereceklerini, klipsli endüstriyel hortumlarda da ürün yelpazesini genişletmeye devam edeceklerini ifade eden Poyraz, AFS’nin tüm yeniliklerle birlikte fuarlarda yer almaya devam edeceğini  sözlerine ekledi.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle